Merilai Strīpai jau 70! Mazāk zināmi fakti par aktrisi + filmu izlase

Pievienot komentāru
Merilai Strīpai jau 70! Mazāk zināmi fakti par aktrisi + filmu izlase
REUTERS/ SCANPIX

Pasaules slavenā amerikāņu aktrise un daudzu ”Oskaru” ieguvēja Merila Strīpa nesen kā nosvinēja apaļu jubileju. Vai spēj noticēt, ka fantastiskajai aktrisei jau 70? Godinot izcilo personību, ”TVPlay Premium” sagatavojis filmu izlasi.

Merila Strīpa tiek uzskatīta par vienu no visu laiku talantīgākajām aktrisēm. Populārākās filmas, kurās viņa sevi parādījusi no dažādiem skatu punktiem, ir ”Briežu mednieks”, ”Krāmers pret Krāmeri”, ”Franču Leitnanta draudzene”, ”Sofijas izvēle”, ”Medisonas apgabala tilti”, ”Adaptācija”, ”Sātans Pradas brunčos”, ”Slepenie dokumenti”, ”Dzelzs Lēdija”, ”Džulī un Džūlija”.

Kā arī pirms neilga laika noslēdzās seriāla ”Big Little Lies” otrā sezona, kurā aktrise guva lielu atzinību skatītāju priekšā. Lai uzzinātu vairāk par šo valdzinošo personību, piedāvājam ieskatīties interesantos faktos par Merilu Strīpu.

  • Nav nekādas Merilas! Aktrises pilnais vārds ir Marija Luisa Strīpa.
  • Šobrīd Strīpa atstāj inteliģentas un cienījamas aktrises iespaidu, taču skolas laikos viņa bija īsts ”spridzeklītis”! Vidusskolā Strīpa bija populāra karsējmeitene.
  • Aktrise ir spilgts paraugs tam, ka slava un ģimenes dzīve ir savienojamas. Merila 1978. gadā apprecēja tēlnieku Donu Gammeru, un abi ir vēl pāris tagad.
  • Aktrise ir četru bērnu mamma. Arī divas no viņas meitām izvēlējušās aktrises profesiju.
  • Viņas pirmā kinoloma bija 1977.gadā filmā ”Džūlija”, kura stāsta par holokaustu.
  • Koledžu viņa absolvēja ar grādu drāmā un kostīmu mākslā. Viņa savulaik arī mācījusies spēlēt vijoli, bet ne īpaši tas esot padevies un paticis.

Godinot izcilo aktrisi, ”TVPlay Premium” sagatavojis vasarīgu filmu izlasi. Augusta vakars un Merila Strīpa – kur vēl lieliskāka kombinācija!

Pavisam svaiga romantiskā filma ar zvaigžņu plejādi

Lielākajiem vasaras romantiķiem ”TVPlay Premium” piedāvā noskatīties 2018. gada romantisku komēdiju ”Mamma Mia! Here We Go Again”, kuras režisors un scenārija autors ir Ols Pārkers.

Muzikālās komēdijas “Mamma Mia!” autori aicina atkal atgriezties saulainajā Grieķijas salā, lai atklātu, kā aizsākās “Mamma Mia!” varoņu stāsts un to, kā jauniņā Donna satika trīs svarīgākos savas dzīves vīriešus. Filmā notikumi stilīgajos astoņdesmitajos mijas ar notikumiem Grieķijas salā, kur Donnas nu jau pieaugusī meita Sofija steidz vēl pēdējos iekārtošanas darbus pirms savas viesnīcas atvēršanas un šajā krāsu, garšu, emociju un notikumu virpulī uzzina, ka viņas un Skaja ģimenē gaidāms pieaugums…

Galvenās lomās ir izcila aktieru komanda: Amanda Seifrīda, Pīrss Brosnans, Merila Strīpa, Kolins Fērts, Endijs Garsija, Lilija Džeimsa un Dominiks Kūpers.

Filmā ”Mamma Mia!: Here We Go Again!” Merila atveido ugunīgās Donnas lomu.

Meklē filmu TE!

Iespējams, visu laiku ”garšīgākā” biogrāfiskā drāma

Tiem, kam tīk biogrāfiskas drāmas un kas nopietnāks, ”TVPlay Premium” sarūpējis filmu ”Džulī un Džūlija”. Ideāls fons draugu vakariņām vai arī iedvesma tādu pagatavošanai – filma ir pilna izcilu recepšu!

Amerkiāniete Džūlija Čailda, kas kopā ar vīru pārceļas uz dzīvi Francijā pēckara gados, kaislīgi vēlas iemācīties franču kulinārijas noslēpumus, taču par nelaimi, neviena franču pavārgrāmata vēl nav izdota angļu valodā. Tādas grāmatas izdošanas kļūst par viņas mērķi, tādēļ viņa iestājas slavenajā Cordone Bleu pavārskolā, kļūstot par pirmo amerikāņu sievieti, kam tas izdevies. Viņas galvenā rūpe ir atturēt amerikāņus no saldētiem un konservētiem pusfabrikātiem, parādot cik brīnišķīgs ir svaigi gatavots ēdiens.

Pusgadsimtu vēlāk, ņujorkiete Džulī Pauela, kas neveiksmīgi mēģinājusi rakstnieces karjeru, uzstāda sev uzdevumu – gada laikā pagatavot visas 524 receptes, kas publicētas Čaildas pavārgrāmatā. Savus panākumus un kļūmes viņa atspoguļo interneta blogā.

Meklē TE!

Spriedze un nelikumīgi dokumenti Pentagonā

Kaut ko spriedzītei? Merilas Strīpas piedāvājumā ir arī tādas filmas! Kopā ar Tomu Henku viņa piedalās stāstā ”Slepenie dokumenti”, kas vēsta par Pentagona dokumentiem, kas 1971. gadā nonāk vairāku ASV laikrakstu, tostarp “The New York Times” un “The Washington Post”, rīcībā.

“The Washington Post” īpašniece Katrina Greiema un galvenais redaktors Bens Bredlijs, pārvarot personīgās domstarpības, pieņēma drosmīgu lēmumu publicēt valdību atmaskojošos slepenos dokumentus par spīti toreizējā prezidenta Ričarda Niksona administrācijas draudiem izrēķināties un centieniem ierobežot preses brīvību.

Meklē TE!

Skaidrs, ka Merila Strīpa ir īsts kvalitātes garants, un filmas ar viņas piedalīšanos noteikti vērts noskatīties.

Meklē arī citas filmas ar lielisko aktrisi ”TVPlay Premium” un skaties sev izdevīgā laikā un bez reklāmām!