Mēneša koncerts: satiec Placebo jau šovakar!

Komentāri

Šodien, 22. oktobrī, uz Arēnas Rīga skatuves kāps viena no spilgtākajām britu alternatīvā roka grupām – Placebo. Rīgā trijotne viesosies īpašās koncerttūres 20 Years of Placebo ietvaros, kas veltīta viņu pirmajam albumam, bet būtībā ir visas daiļrades retrospektīva.

Rīga izvēlēta par vienīgo vietu Baltijas valstīs, kur Placebo koncertēs. Vēl vairāk, Latvijas galvaspilsēta ir tikai sestā pilsēta, kas tiek apmeklēta minētajā turnejā, tāpēc var droši apgalvot, ka mums būs iespēja baudīt to, kas lielākajai daļai pārējās Eiropas tiks vēlāk.

Rīgā Placebo ierodas ar savu tehniķu komandu un piecās kravas automašīnās ved speciāli sagatavotu audiovizuālo ekipējumu. Īpaši domāts, lai skaņas aparatūru un skatuves konstrukcijas, tai skaitā ekrānus un daudzveidīgās gaismas, pielāgotu konkrētās zāles īpatnībām.

Video

Kā atklāj grupas kodols – Braiens Molko un Stefans Olsdāls – šoreiz koncerttūres programma veidota tā, lai maksimāli censtos izpatikt daudzpusīgajām fanu vēlmēm: ”Pienācis brīdis mērķtiecīgi atzīt to, ko daudzi Placebo fani patiešām grib dzirdēt. Viņi ir bijuši gana pacietīgi, jo diezgan reti spēlējam mūsu komerciāli visveiksmīgāko materiālu. 20 gadu jubilejas tūre šķiet īstais brīdis to beidzot darīt. Šī turneja galvenokārt veltīta faniem un vienlaikus ir iespēja mums pašiem ”apciemot” agrākos sacerējumus. Tātad, ja Tu vēlies dzirdēt mūs spēlējam tādas dziesmas kā Pure Morning vai Nancy Boy, ko mēs neesam darījuši gandrīz desmit gadus un, iespējams, vairs arī nespēlēsim, šis Tev būtu īstais brīdis doties uz mūsu koncertiem!”

Bez jau minētajām Pure Morning un Nancy Boy var droši sagaidīt virkni Placebo superhitu: Sleeping With Ghosts (Soulmates), Special Needs, Too Many Friends, Twenty Years, Without You I’m Nothing, For What It’s Worth, Slave To The Wage, The Bitter End, Teenage Angst, Infra-Red, Special K un citu. Arī jaunāko grupas oriģinālsacerējumu Jesus Son.

Video

Līdz šim grupa bija izdevusi septiņus studijas albumus, kuru koptirāža pārsniedz 11 miljonus, turklāt tie visi iekļuvuši Lielbritānijas Top 20. Šoruden klajā nāca uzreiz divi jauni: kompilāciju albums A Place For Us To Dream un EP Life’s What You Make It, kas ietver agrāk neizdotas dziesmas.

Koncertturnejā Placebo pavada pašu izvēlēta ”iesildītājgrupa” The Mirror Trap. Puišu piecinieks dibinājis grupu 2009. gadā Skotijas pilsētā Dandijā. Braiens Molko noklausījies viņus kādā šīs pilsētas klubā un uzaicinājis pievienoties turnejā.

Paredzētais vakara laika plāns:

  • 18:30 tiek vērtas Arēnas Rīga durvis
  • 19:50 The Mirror Trap
  • 21:00 Placebo

Pēc koncerta visi interesenti tiek aicināti uz oficiālo Placebo koncerta afterpārtiju, kas notiks Latvijas 1.Rokkafejnīcā, Mārstaļu ielā 2/4.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

Video

Lasi vēl