Komentāri
Meikšāns iestudē savu pirmo lugu Jaunajā Rīgas teātrī
(Foto: LETA)

26. martā Jaunā Rīgas teātra Muzeja zālē Talsu ielā 1 pirmizrāde režisora Viestura Meikšāna iestudējumam Māceklis. Lugas autors ir izcilais mūsdienu vācu dramaturgs Mariuss fon Maienburgs.

Lugā spēlēs Elita Kļaviņa, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga. Scenogrāfs – Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece – Monika Pormale.

Lugas vēstījums ir par skolēna milzīgo pārliecību par to, ka viņš zina, kas ir labi un kas nav. Tas kļūst par milzīgu pārbaudījumu visiem cilvēkiem, ar ko viņš kontaktējas. Viņš ir sācis studēt Bībeli, un viņa uzskati par morāli ir ļoti prasīgi. Tie nepiedod kļūdas. Sabiedrība gribētu, lai šis jaunais mesija apklustu. Viņi grib mieru, bez interpretācijām.

Šis ir režisora Viestura Meikšāna pirmais iestudējums Jaunajā Rīgas teātrī. Par izrādi režisors saka: ”Māceklis ir otrā Mariusa fon Maienburga luga, kuru es šosezon iestudēju. Kopā ir paredzētas trīs šā vācu dramaturga lugas dažādos Latvijas teātros vienas sezonas ietvaros. Šī nelielā triloģija ļaus Latvijas teātra skatītājiem iepazīties ar ļoti svarīgu Eiropas laikmetīgo dramaturgu. Tā ir ļoti atvērta, viegla, ironijas un spēles pilna teātra valoda, kurai ir dziļas vācu teātra saknes. Vienlaicīgi ar šo vieglo spēles valodu tiek diskutēts par ļoti būtiskiem rietumu civilizācijas jautājumiem. Un šī kombinācija starp vieglo un būtisko rada ļoti interesantu un nebijušu sajūtu – tā ir šodiena, bet ne realitāte. Tā ir drīzāk mūsdienu sabiedrības zemapziņas karte, kuru apraksta Maienburgs. Viņš ir pārsteidzoši talantīgs sapņu tulks.”

”Tas ir ļoti smalks darbs, kurā Bībeles teksti, kas atgādina izdzīvošanas rokasgrāmatu patriarhālai sabiedrībai Palestīnas tuksnesī, tiek konfrontēti ar mūsdienu Eiropas sabiedrību,” norāda aktieris Vilis Daudziņš, ”tas ir paradokss – mēs mēdzam sevi saukt par kristiešiem, Eiropas identitāte lielā mērā balstās kristietībā, bet, kas notiek, ja šos reliģiskos tekstus lieto kā direktīvu. Vai gadījumos, ja teksts ir pretrunā mūsdienu demokrātiskajām vērtībām, mums ir tiesības teikt, ka tā ir tikai metafora? Vai zinātniskais pasaules uzskats, kas ir nomainījis ideju par pasaules radīšanu, mūsdienās nekļūst par savdabīgu reliģiju, jo mēs taču nevaram būt absolūti pārliecināti par to, vai klimata pārmaiņas ir cilvēku izraisītas. Atliek tikai noticēt. Vai arī nē… Man ir sajūta, ka mēs visi pieci ļoti labi saprotamies – Maienburgs, Meikšāns un mēs.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl