Mātes dienai veltīti koncerti un svētku pasākumi

0 Komentāru
Mātes dienai veltīti koncerti un svētku pasākumi
Foto: LETA

Šodien Rīgā, kultūras centros un Svētā Pētera baznīcā, notiks vairāki Mātes dienai veltīti koncerti un sirsnīgi pasākumi, kas veltīti māmiņām un vecmāmiņām.

Māmiņām veltīts koncertuzvedums Mātes diena izskanēs Koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga un arī Rīgas Latviešu biedrības namā. Tajā piedalīsies vokālā grupa Putni, pianists Māris Treijs un Latvijas Kultūras akadēmijas topošie aktieri ar Raiņa un Aspazijas dzejas lasījumiem. Arī koncertā Zeltītas vasaras bērnu un jauniešu ansambļa Kolibri, Latvijas Nacionālās operas solistu Evitas Zālītes un Raimonda Bramaņa izpildītajās dziesmās skanēs dzejnieku Aspazijas un Raiņa dzeja. Koncerts notiks Kultūras centrā Mazā ģilde.

Mātes dienai veltīti pasākumi būs arī pilsētas apkaimēs. Pasākums Arī manā sirdī esi ar bērnu deju kolektīvu un kamerkora Muklājs piedalīšanos notiks kultūras centrā Iļģuciems. Pēc koncerta būs iespēja noskatīties filmu Neparastie rīdzinieki. Kultūras centrā Imanta koncertā Mēs novēlam varēs baudīt Jēkaba Nīmaņa dziesmas, kuras dziedās Jolanta Strikaite un Juris Jope.

Savukārt kultūras pilī Ziemeļblāzma muzikālajā izrādē Mūzikas skaņas, kura tapusi pēc Ričarda Rodžersa un Oskara Hammeršteina mūzikla motīviem, svētku reizē apmeklētājus ar savu priekšnesumu priecēs Rīgas 6.vidusskolas stīgu instrumentu grupa un pūtēju orķestris Auseklītis, kā arī šīs skolas dramatiskais kolektīvs. VEF Kultūras pilī māmiņas un vecmāmiņas koncertā Māmiņ, mīļo māmuķīt! gaidīs tautas deju ansambļa Zelta sietiņš un Mazsietiņš dejotāji, kā arī bērnu vokālais ansamblis Momo.

Mātes dienā divi koncerti notiks Svētā Pētera baznīcā. Koncertā Mātes dienā muzicēs Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas flautisti, kā arī viesi no Norčēpingas Mūzikas ģimnāzijas, bet koncertā Māte saule uzstāsies vairāki vīru kori, Rīgas zvanu ansamblis Primus, soliste Katrīna Paula-Dīringa un pianiste Sarmīte Ārenta.
Mātes un ģimenes dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv.

0 Komentāru