Mārtiņš Brauns pērn bijis gatavs tiesāties par Evijas Vēberes izpildījumu dziesmai ”Veltījums”

174 komentāri
Mārtiņš Brauns pērn bijis gatavs tiesāties par Evijas Vēberes izpildījumu dziesmai ”Veltījums”
LETA

Pamatīgu šūmēšanos kultūras draugu aprindās radījusi jaunās dziedātājas Evijas Vēberes uzstāšanās koncertā “Mīlestības vārdā. 18+”. Olga Rajecka sociālajos tīklos paudusi dziļas skumjas par to, kā meitene izpildījusi viņas sirdij tik tuvo ”Svētku diena”.  Skaties.lv vērsās pie komponista Mārtiņa Brauna, kura dziesmas arī skanēja koncertā. Mākslinieks neslēpj – viņš savulaik bijis gatavs pat tiesu darbiem, dzirdot, kā Evija Vēbere izpilda viņa ”Veltījumu”.

Komponists Mārtiņš Brauns, kura dziesma ”Mīla ir kā uguns” jauno mākslinieku, tostarp Vēberes, balsī arī izskanēja koncertā, sarunā ar Skaties.lv atklāj, ka pašam nav izdevies koncertu noskatīties, taču viņš nav no tiem, kuri atļaus iesācējiem izkropļot savas dziesmas.

”Jā, ir gadījies, ka manas dziesmas izkropļo. Tāpēc diletantiem tās publiski izpildīt vairs neļaušu,” Skaties.lv neslēpj Brauns.

Kā skaidro komponists – runa nav vien par viņa privātajiem principiem – publiska zelta dziesmu izķēmošana ir kā spļāviens dvēselē visai tautai.

”Nevienam nav aizliegts dziedāt savā vannasistabā. Bet, ja sliktā, diletantiskā paveidā dziesma tiek izķēmota publiski, tā ir tiesas lieta. Un varu pateikt – tas maksā dārgi.

Ne jau man vajag to netīro peļņu,  manuprāt, tas ir principa jautājums.

Es uzskatu, ka ja tauta un koris ir iemīļojuši šo dziesmu, šis āksts, atļaujoties to publiski izķēmot, nodara pāri visiem, kas dziedājuši korī, visiem, kam šī dziesma tuva,” par savām melodijām un to kvalitatīvu izpildi pastāvēt gatavs Brauns.

Uz tiesu darbiem viņš bijis gatavs pagājušogad, dzirdot, kā kāda jaunā zvaigzne ”Lielā Kristapa” pasniegšanas ceremonijā izpilda viņa dziesmu ”Veltījums”.

”Šis bērns ceremonijā to dziesmu principā izcūkoja,” tā komponists. Viņš gan par šo lietu runā izvairīgi – toreiz viss ”sarunāts”, komponista pārstāvji vienojušies ar jaunās dziedātājas menedžmentu un līdz tiesu darbiem nav nonācis, taču kā meitenei, tā komponistam tikusi mācība.

Noklausīties šo ķēmīgo versiju par ”Veltījumu” nekur neesot iespējams – komponista pārstāvji pārliecinājušies par to, ka šis gabals šīs dziedātājas izpildījumā publiski vairs nekur piedāvāts netiek. (Skaties.lv gan pārliecinājās, ka – ja labi meklē, tad atrod.)

Skaties.lv noskaidroja, ka tā toreiz bijusi tā pati Evija Vēbere, kura nu tiek kritizēta “Mīlestības vārdā. 18+” sakarā.

Šajā koncertā meitene drosmīgi kāpa uz skatuves, lai kopā ar citām jaunajām zvaigznēm atkal izpildītu Brauna dziesmu – šoreiz ”Mīla ir kā uguns”.

Braunam vēl nav sanācis noklausīties šo versiju par savu dziesmu, taču viņš Skaties.lv uzsver, ka uzticas tam, ka viss ir labi, jo tiesības izpildīt dziesmu šajā koncertā viņam lūdzis Jānis Šipkēvics juniors, ko Brauns vērtē kā izglītotu un talantīgu mākslinieku.

”Runājot par jaunajiem mūziķiem, vienmēr esmu priecīgs dzirdēt kvalitatīvas interpretācijas, kas atšķiras no manām versijām. Es ļoti apbrīnoju tos, kuri savā specialitātē, vai tā  būtu opera, ģitārspēle – jebkas, ir profesionāļi.

Diemžēl Latvijas mūzikā šobrīd ir ļoti liels bars diletantu, kas negrib mācīties, negrib attīstīties profesionāli.

Šobrīd diemžēl mūsu ēters ir piesārņots ar sliktu mūziku, sliktām dzejām – vispārējā tendence ir stiprs diletantisms.

Uzskatu, ka vajadzētu ieviest kādu kvalitātes pārbaudi pirms jauno mūziķi laist uz skatuves uzstāties publikas priekšā,” par kvalitāti latviešu mūzikā iestājas Brauns.

Šī gan nav Brauna dziesma, taču tajā var iepazīt Evijas savdabīgo vokālu, kas mulsina estrādes leģendas:

174 komentāri