Mākslinieki aicina uz atvērto durvju dienu VEF teritorijā

Komentāri
Mākslinieki aicina uz atvērto durvju dienu VEF teritorijā
Foto: LETA

Rūpnīca ”VEF” nav slēgta, te jau gandrīz desmit gadus tiek ražota māksla. Par to varēs pārliecināties, šodien no plkst.14.00 līdz 23.00 apmeklējot pasākumu ”VEFs lai dzīvo!”, kas ir daļa no laikmetīgās mākslas festivāla ”Survival KIT 6”.

VEF radošais kvartāls radās, kā nepieciešamība apvienoties mākslinieku un citām radošajām darbnīcām. Drīz to sāka dēvēt par vienu no radošajiem kvartāliem Rīgā. Sākotnējai idejai par nekomerciālu radošo industriju un laikmetīgās mākslas procesiem piemērotu vietu, ir pievienojusies kultūras uzņēmējdarbības forma. Pašlaik VEF radošajā kvartālā aktīvi darbojas darbnīcas Jubka, Luste, BlankBlank, Aijas Bley fotostudija, dizaina studija Graphic.lv, Nila Viļņa fotostudija, Andas Lāces darbnīca, trase Psaiho.lv, galerija Ziema, Veizāna deju skola un citi individuāli mākslinieki. Ieeja bezmaksas.

Pasākumu ievadīs atvērto durvju diena darbnīcās, miniatūru izstādes galerijā ”Ziema” un A.Bley foto izstādes ”Portretu darbnīca” atklāšana, atvērtā skeitborda skola VEF skeitparkā. No plkst.14.00 līdz 18.00 apmeklētājiem būs iespēja pasākuma gidu pavadībā iepazīt VEF teritoriju un viesoties mākslinieku darbnīcās. Darbnīcā ”Luste” būs iespēja iemēģināt roku sietspiedes tehnikā izveidojot arī kādu līdzi ņemamu suvenīru ar rūpnīcas VEF tematiku. Savas darbnīcas durvis vērs arī fotogrāfs, dizainers Kalvis Kalsers studijā ”Graphic.lv”. Aijas Bley studijā notiks video akcija ”Mīlestības stāsti”, kurā ir aicināti piedalīties apmeklētāji izstāstot savu stāstu.

Projekta laikā radītie darbi ir daļa no utopiskās pilsētas, kas izveidota VEF radošā kvartāla teritorijā. Arī vietas specifika ir būtisks faktors, kas veicinājis radošo domu uzplaukumu bijušajās fabrikas ēkās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl