Mākslas mīļi, spicējam ausis, Jūrmalā jau vienpadsmito reizi notiek Marina!

0 Komentāru
Mākslas mīļi, spicējam ausis, Jūrmalā jau vienpadsmito reizi notiek Marina!
Foto: Jurmala.lv

Kopš 2006. gada katru vasaru Jūrmalas pilsētas muzejs, Jūrmalas vēstures un mākslas biedrība mākslas cienītajiem, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem rīko starptautisku izstādi, kas veltīta jūras tematikai. Izstādē tiek aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu mākslinieki, kuri strādā marīnas žanrā, izmantojot dažādas izpildījuma tehnikas.

Izstādes kuratore Aira Ozoliņa stāsta: “Starptautiskā jūras tematikai veltītā izstāde Marina Jūrmalas pilsētas muzejā notiks 11. reizi. Daudziem māksliniekiem tā ir tuva tēma, un viņi labprāt piedalās šajā izstādē. Šogad savus darbus ir atveduši 15 mākslinieki no septiņām valstīm: Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Slovākijas, Beļģijas, Spānijas.

Arī Latvijas mākslinieki ir gana aktīvi un labprāt piedalās izstādē. Ar saviem darbiem skatītājus priecē Kristaps Zariņš, Aleksejs Naumovs, Roberts Muzis, Aina Muze, Ilze Laizāne, Ilze Smildziņa, Baiba Apsīte, Jānis Spalviņš, Ligita Caune, Laine Kainaize, Jānis Veiss, Zigmunds Šņore, Jānis Anmanis, Benita Bitāne, Andrejs Severetņikovs, Andrejs Ģērmanis, Olita Gulbe un citi mākslinieki.

Foto

Izstādē apskatāmi eļļas, akrila, akvareļa tehnikās veikti darbi, arī grafikas un pasteļi, zemstikla glezniecība, gleznojums uz ādas, gobelēni un keramika. Mākslinieki centušies nofiksēt gaismu un ēnu spēles uz ūdens virsmas, arī liedaga smiltīs un jūras dzīlēs. Jūra tiek parādīta dažādos gadalaikos un klimatiskajos apstākļos. Ir arī mākslinieki, kuriem piemīt ironisks skatījums un laba humora izjūta, un viņu darbos mēs jūru redzam no neparasta skatupunkta un interesantās situācijās. Tāpat kā sieviete, arī jūra ir mūžam mainīga, nepastāvīga un aizraujoša… Katram māksliniekam sava jūra, sava marīna!”

Starptautiskā jūras tematikai veltītā izstāde Marina Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) apskatāma līdz 31. jūlijam. Darba laiks: no trešdienas līdz svētdienai plkst. 10.00–18.00, pirmdienās, otrdienās – slēgts. Ieeja – bez maksas.

0 Komentāru