Komentāri
Mākslas gardēži pulcējas iecīnītā koncepta LUMAS Rīgas galerijas atklāšanā
Foto: Māris Morkans

Verot durvis 28. novembrī Audēju ielā 6, LUMAS Rīga pievienojusies jau esošajām galerijām tādās lielpilsētās kā Berlīne, Minhene, Londona, Parīze, Maskava un Ņujorka.

Māksla ierobežotā daudzumā par pieejamām cenām – tas ir LUMAS galeriju pamatā. Jaunais izstādes koncepts radīs apmeklētājiem sajūtu, ka viņi atrodas mākslas kolekcionāra privātajās telpās, piemēram, ēdamistabā, studijā vai kabinetā, nevis mākslas galerijā.

Tas sniedz skaidru izpratni par veidu, kādā darbi varētu izskatīties pašu apmeklētāju mājās. Lielās galerijas telpas ļauj prezentēt LUMAS portfolio, kurā ietilpst modernās fotogrāfijas un gleznas, kā privāto kolekciju mainīgā ekspozīcijā. Kultūras programmu paplašinās arī papildu pasākumi, piemēram, grāmatu atvēršanas, ekspertu diskusijas un mākslinieku sarunas, nodrošinot visaptverošu ieskatu mākslas pasaulē.

“Jau ilgāku laiku plānojām atvērt galeriju Rīgā,” stāsta franšīzes direktors Jorgs Stankevičs (Jorg Stankewitz). “2014. gadā Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta. Šis ir atbilstošākais laiks, kad atklāt LUMAS galeriju Rīgā. Tā ir neliela dāvana no LUMAS visiem mākslas mīļotājiem Rīgā,” viņš piebilda.

Trīsdesmit četrās galerijās visā pasaulē LUMAS piedāvā muzeja kvalitātes mākslas darbus. Vairāk nekā 1 440 darbi, kuru autori ir 160 atzīti mākslinieki un vairāki daudzsološi jaunie talanti, sniedz plašu ieskatu modernās mākslas un dizaina norisēs. Darbi ir pieejami kā autoru parakstīti oriģināli ierobežotā skaitā no 75 līdz 150 eksemplāriem.

LUMAS galerijas svinīgo pasākumu apmeklēja vairāk nekā 200 cilvēku, tostarp Jānis Jurkāns, Nella Ušakova, Aleksandra Krasovicka, Ieva Bondare, Inga Gorbunova, Agita Putāne, Anita un Katrīna Leiškalnes, Sergejs Kondrašins, Anita Grase un citi mākslas gardēži.

Vairāk par māksliniekiem meklējiet LUMAS portfolio tīmekļa vietnē lumas.com!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl