Lūznavas muižas Mākslas pikniks pārsteigs ar bagātīgu programmu

1 komentārs
Lūznavas muižas Mākslas pikniks pārsteigs ar bagātīgu programmu
Publicitātes foto

Lūznavas muižā un muižas parkā šosvētdien, 24. jūlijā, notiks pirmais Mākslas pikniks, kurā no vieniem dienā līdz pat vēlam vakaram būs iespēja piedzīvot dažādas mākslas, mūzikas, dejas, kino un garšu meistarklases, priekšnesumus un baudas, informē Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele.

Mākslas piknika mūzikas programmā būs iespēja dzirdēt gan vietējos Rēzeknes puses, gan viesmāksliniekus, gan akustiskas, gan enerģijas pilnas koncertprogrammas. Lūznavā uzstāsies Rēzeknes klezmeri, The Jokers Juniors, Weird Wednesdays, Ave JahBahus trio, Elizabete Lāce, Liene Narcis, grupa The Coco’Nuts, dziesminieks Haralds Sīmanis, bet piknika noslēgumā klausītājus priecēs grupas Pieneņu vīns un Dzelzs vilks.

24. jūlijā Lūznavas muižā un tās parkā pāri visam tomēr valdīs mākslas mūza – skatāma gaismas objektu izstāde, Latgales mākslinieku gleznu un grafikas izstāde Tautumeita, piedzīvojama mākslinieces Ingas Onževas un apvienības V.I.V.A. gleznu tapšana, Anastasijas Dubovskas instalācija un Līgas Grāveles portretu darbnīca. Visu pasākuma norises laiku Lūznavas muižas zālēs varēs apskatīt šobrīd apmeklētājiem piedāvātās trīs ekspozīcijas – Latgales podnieku dienu 2016 izstādi, Rēzeknes Dizaina un mākslas vidusskolas absolventu izstādi un tikko sadarbībā ar I Starptautisko Latvijas keramikas biennāli atklāto Daugavpils Marka Rotko mākslas centra keramikas kolekcijas izstādi.

Foto

Mākslas piknikā Lūznavā gastronomiskos pārsteigumus gatavos pavāri no Portugāles, Spānijas un Francijas pavāriem, kas demonstrēs tradicionālo kulināro vērtību saspēli ar neierastām krāsām un tekstūrām. Launaga laikā piknika apmeklētājus priecēs uz ugunskura vārīta zupa Kerbedzu gaumē, bet vakarā Pērtnieku gardumi aicinās nu jau par tradīciju Lūznavā kļuvušās Gardēžu vakariņās. Visu dienu Lūznavas muižas parka teritorija būs atvērta ikviena apmeklētāja piknika priekiem, lai baudītu līdzpaņemtā piknika groza labumus.

No plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00 Lūznavas muižā īpaši gaidīti bērni, kuriem paredzētajā Mākslas piknika programmā būs paredzētas dažādas meistardarbnīcas un meistarklases – vainagu pīšana, akmentiņu apgleznošana, sveču liešana, stencilu veidošana, dzejas radīšana, piknika burgerīšu gatavošana, pankūku apdrukāšana ar sietspiedi u.c. Visu gaišo dienas laiku ikviens gribētājs varēs pārbaudīt savus spēkus arī lokšaušanas meistarklasē. Tāpat sadarbībā ar Rīgas Starptautisko filmu festivālu 2ANNAS mazie mākslas baudītāji varēs noskatīties bērnu un ģimenes filmu programmu.

Piknika laikā līdz pat pusdesmitiem vakarā muižas teritorijā darbosies Kino telts, kurā pēc bērnu un ģimenes filmu programmas būs skatāma arī poļu īsfilmu programma, Laikmetīgās mākslas centra kim? filmu programma, bet noslēgumā festivāla 2ANNAS kuratori piedāvā vizuāli iespaidīgu avangarda un eksperimentālo īsfilmu programmu par un ar mākslu.

Svētdienas pēcpusdienā muižas Sarkanajā zālē savu vietu atradīs arī laikmetīgās dejas un improvizācijas izrādes – muižā būs skatāma dejas apvienības Dejas Anatomija izrāde Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?, horeogrāfa Valērija Oļehno izrāde Bez vadiem un vakara noslēgumā arī improvizācijas teātra 18PLUS smieklu terapijas seanss, bet parka zona būs vislabākā skatuve Sandras Lapiņas dejas izrādei Ekskursija.

Mākslas piknika ideja ir savienot dažādas jomas un disciplīnas, parādot, ka nav jābūt profesionālam māksliniekam, lai spētu sev apkārt atklāt un novērtēt skaisto, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un gastronomisku baudījumu. Doma par Mākslas pikniku Lūznavas Mūzā radusies, savienojot te mītošo Mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru.

Tieši gandrīz visu Lūznavas muižas teritorijā esošo ēku atdzīvošanās ir īpašā lieta, ko vēl piedzīvot 24. jūlija Mākslas piknikā. Ja līdz šim viesus allaž laipni gaidījusi muižas saimnieku māja, tad svētdienas Mākslas piknika laikā mākslas un citas mūzas būs baudāmas arī klētī, pagrabā un, protams, dažādās parka vietās.

Ieejas maksa Mākslas piknikā ir 2 eiro, biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā, kā arī uz vietas pasākuma norises dienā. Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot) ieeja bez maksas. Plašāka informācija Lūznavas muižas mājaslapā, rakstot [email protected] vai zvanot +371 29390701.

Lūznavas muiža ir Latgales jūgendstila pērle, kuru 20. gadsimta sākumā Kerbedzu dzimta cēla kā vietu mākslai un mūzikai. Vēlākos gados muiža piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, bet 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt mūza.