Lūznavas muiža pārtapusi pievilcīgā koncertzālē

Komentāri
Lūznavas muiža pārtapusi pievilcīgā koncertzālē
Publicitātes foto

Pēc vērienīga atjaunošanas projekta atklāta Lūznavas muiža – Latgales jūgendstila pērle Rāznas nacionālajā parkā, Rēzeknes novada Lūznavā. Aktīvu darbību atsākusi pērnā gada septembrī un dažu mēnešu laikā jau kļuvusi par novada lepnumu, kultūras notikumu un vides izglītības centru, iezīmējot jaunas iespējas ne vien reģiona, bet arī valsts līmeņa notikumu telpā.

Lūznavas muižas celtniecība uzsākta 1905. gadā, bet tā pabeigta 1911. gadā. Muižas īpašnieki bija Lietuvā dzimušie poļu izcelsmes Kerbedzu dzimtas pārstāvji. Lūznavas muiža 20. gadsimta sākumā bija slavena kā mākslinieku, mūziķu un literātu pulcēšanās vieta, Kerbedzu īpašumos viesojies arī ievērojamais lietuviešu gleznotājs un mūziķis Mikolajus Konstantins Čurļonis. Pirmā pasaules kara laikā te bijis ierīkots kara štābs, vēlākos gados muižā atradušās dažādas mācību iestādes, pagasta pārvalde, bibliotēka. Līdz ar atjaunošanu Rēzeknes novada pašvaldība cer atkal iedzīvināt mākslas un mūzikas mūzu, kā arī, pateicoties vairāk nekā 23 ha lielajam muižas parkam, attīstīt vides izglītības programmas. Šobrīd muižā notiek regulāri kamerkoncerti, apskatāmas izstāžu ekspozīcijas, tā ir piemērota vieta arī semināriem, laulību svinīgajām ceremonijām un citiem godiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Reģiona koncertdzīvē muižas Sarkanā zāle ir atradusi savu, īpaši kamermūzikas atskaņojumiem piemērotu vietu. Jau 2016. gada pirmajā pusē muižā tiks piedāvāts bagātīgs notikumu klāsts: 30. janvārī ar koncertprogrammu Sniega šūpulī te viesosies Rīgas saksofonu kvartets un soliste Kristīne Gailīte, 27. februārī Antona Reihas, Luija Fransuā Doprā un Fēliksa Mendelsona skaņdarbu romantiskākās frekvences muižas Sarkanajā zālē atklās Liepājas stīgu kvartets, 13. martā savu debijas koncertu Lūznavā piedzīvos radošā apvienība Rūnas, 19. martā ar koncertprogrammu Zelta baroka virsotnes muižā ciemosies kamerorķestra Sinfonietta Rīga baroka ansamblis, 9. aprīlī kamermūzikas cikla Pavasara koncertu izdzīvos kanādiešu ģitārists Paskāls Valuā (Pascal Valois), 21. maijā arī Lūznavas muižā būs piedzīvojami īpašie Muzeju nakts notikumi, 10. jūnijā Baznīcu nakts koncertā muižas kapelā skanēs trio Voice of Instruments, bet 18. jūnijā muiža un tās parks būs vieta, kur ļauties Dabas koncertzāles 2016. gada maģijai. Jo īpaša diena muižas dzīvē būs 24. aprīlis, kad muižas jauno, Jāņa Kalniņa Ugāles ērģeļbūves darbnīcā atjaunoto jūgendstila flīģeli ieskandinās lietuviešu pianists, M. K. Čurļoņa mazmazdēls Roks Zubovs (Rokas Zubovas), kura priekšnesumu kuplinās Čurļoņa gleznu reprodukciju demonstrēšana un vēstuļu fragmentu lasījumi.

Šajā nedēļas nogalē, 23. janvārī, muiža uzsāks 2016. gada kultūras notikumus ar jaunu izstāžu atklāšanu un cikla Kamermūzika Lūznavā ieskaņas koncertu Čells un teorba, kurā uzstāsies festivāla Baroka mūzikas dienas Rēzeknē mākslinieciskā vadītāja, čelliste Ilze Grudule un mūziķis, komponists un mākslinieks Vincents Flikigers. Pirms koncerta muižas izstāžu zālēs savu ceļu pie mākslas mīļotājiem uzsāks profesora, gleznotāja Osvalda Zvejsalnieka izstāde Terra Vitae un sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā skatāmā izstāde Budapeštas jūgendstila plakāti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl