Lūznavas muiža aicina uz pirmo Mākslas pikniku

Pievienot komentāru
Lūznavas muiža aicina uz pirmo Mākslas pikniku
Foto: Aleksandrs Tolopilo

Pēc trīs nedēļām, 24. jūlijā, Lūznavas muižas parkā notiks pirmais Mākslas pikniks – mākslu un garšu festivāls, kurā vienuviet aicināti pulcēties mākslas baudītāji, sajūtu gardēži un īpašo mirkļu kolekcionāri, lai ar mūzikas, mākslas, dejas, garšu un citām baudām piedzīvotu mākslas radīšanas brīdi.

Mākslas piknika laikā no plkst. 13.00 līdz plkst. 23.00 Lūznavas muižā un tās parkā būs piedzīvojamas skatāmas, klausāmas un garšojamas baudas. Par muzikālo daļu rūpēsies grupas Dzelzs vilks, Pieneņu vīns, Coco’nuts, The Jokers Juniors, Wierd Wednesday, JahBahus Trio un mūziķi Haralds Sīmanis, Elizabete Lāce, Liene Narciss, bet dažādās vietās parka teritorijā būs skatāmas izrādes – improvizācijas teātra 18PLUS improvizācijas humoršovs, laikmetīgās dejas izrādes Bez vadiem, Ekskursija un Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?, kim? Laikmetīgās mākslas centra producēto mākslinieku video/filmu programma, Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS īsfilmu programma, mēmais kino, vides instalācijas, gaismas objektu un mākslas izstādes, uguns skulptūra. Par gastronomiskajiem pārsteigumiem rūpēsies gan vietējie, gan ārzemju pavāri, organizētās meistarklasēs eksperimentējot ne vien ar ēdiena garšu, bet arī ar kulinārijā pieejamajām krāsām un tekstūrām. Tāpat katrs no pasākuma viesiem aicināts uz pikniku līdzi ņemt savu piepildīto piknika grozu, ko varēs baudīt tam īpaši paredzētās vietās.

Foto

Baudīt Mākslas pikniku aicināti arī mazākie mākslas mīļotāji, kuriem no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00 paredzēta īpaša pasākumu programma ar iespēju aktīvi darboties radošajās meistardarbnīcās – pīt vainagus, aproces, liet sveces, kā arī pašiem ar otu radīt savu mākslas šedevru.

Kā akcentē Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele, Mākslas piknika ideja ir savienot dažādas jomas un disciplīnas, parādot, ka nav jābūt profesionālam māksliniekam, lai spētu sev apkārt atklāt un novērtēt skaisto, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un gastronomisku prieku. Doma par Mākslas pikniku Lūznavas Mūzā radusies, savienojot te mītošo Mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru.

Lūznavas muiža ir Latgales jūgendstila pērle, kura 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, bet 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt Mūza.

Ieejas maksa Mākslas piknikā ir 2 eiro, biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Biļešu paradīze kasēs un internetā, kā arī uz vietas pasākuma norises dienā.