LNSO pirmo reizi aicina uz vasaras festivālu

0 Komentāru
LNSO pirmo reizi aicina uz vasaras festivālu
Publicitātes foto

2015./2016. gada sezonas priekšvakarā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris piedāvā pirmo vasaras festivālu LNSO vasarnīca, kas no 21. līdz 23. augustam izskanēs Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Kā informē LNSO pārstāve Kristīne Kutuzova, LNSO vasarnīca būs Latvijas kultūras vēsturē sakņots, mūsdienīgi pasniegts klasiskās mūzikas festivāls ģimenei, kura uzdevums – veicināt kultūras tradīciju pārmantošanu paaudzēs un klasiskās mūzikas vērtību izskaidrošanu dažādu interešu un vecuma apmeklētājiem. LNSO vasarnīcā ģimenes pa dienu varēs pavadīt laiku izglītojošās nodarbībās, filmu seansos, bērnu koncertprogrammās, mūzikas instrumentu iepazīšanas darbnīcās, būs iespēja zīmēt un izdejoties tematiskajās kustību nodarbībās, bet vakaros atgriezties koncertzāles telpās, lai izbaudītu LNSO mūziķu un solistu sniegumu kādā no trim piedāvātajām programmām.

Īpaša programmas bērniem

Festivāla programmu bērniem veido komponista Riharda Zaļupes un režisores Paulas Pļavnieces veidotais koncertuzvedums, kā arī muzikālu animācijas filmu seansi, kur īpašā godā būs studijas Dauka veidotās īsfilmas ar Imanta Kalniņa (Kabata, Zaķīšu pirtiņa, Laimes lācis, Zelta sietiņš), Zigmara Liepiņa (Sēd uz sliekšņa pasaciņa), Valta Pūces (Neparastie rīdzinieki, Desas piedzīvojumi) u.c. komponistu mūziku, kā arī jau minētās radošās un izglītojošās darbnīcas visas dienas garumā 22. un 23. augustā.

Muzikālās filmas

Jauniešu auditorija, kas LNSO koncertos manāma aizvien biežāk kopš pērn aizsāktā cikla Koncertsarunas ar Goran Gora, līdzās vakara koncertu programmām gūs negaidītas atklāsmes, divos seansos skatoties mūzikas vēsturnieces Ligitas Vidulejas veidotās muzikālās filmas, kuru vidū ir tādi šedevri kā Māsa Kerija, Disko ēnā un Saulrietu violetās ērģeles. Pirms filmām būs stāsti par Latvijas kultūras dzīvi 70.–80. gadu mijā, kad tapušas šīs filmas.

Spožas zvaigznes un krāšņa programma

LNSO vasarnīcas māksliniecisko piedāvājumu ik vakaru vainagos lielisks koncerts. 21. augustā LNSO Andra Pogas vadībā atskaņos Pētera Čaikovska Ceturto simfoniju un Baiba Skride būs soliste Bendžamina Britena Vijolkoncerta atskaņojumā. 22. augustā ”Vasarnīcā” ciemosies Spīķeru kvartets un Vestards Šimkus, bet 23. augusta vakaru pieskandinās Riharda Vāgnera operas Loengrīns atskaņojums soprāna Magdalēnas Annas Hofmanes, mecosoprāna Taņas Ariadnes Baumgartneres un tenora Korbija Velča balsī. Koncertversijas diriģents – jaunais un spožais amerikāņu maestro Roberts Trevinjo.

LNSO vasarnīca ir kā saules pielieta, mazliet tveicīga koka mājas veranda ar krāsainiem logiem – te sava vieta ir vēstuļgaldam, paaudžu pieredzi nesošai kumodei ar paslēptu saldumtrauku, lielam grāmatplauktam, ērtam šūpuļkrēslam un, protams, kādam mūzikas instrumentam. Tam bērni pieskaras ar dalītu pienākuma un intereses sajūtu – atkarībā no tā, vai mūzika ir ikdienas rūpe, vai neiepazīts brīnums. Dienas laikā telpa ir spēlēs un rotaļās dzimušu smieklu pilna, bet vakaros, kad dārzā ābeles krāsojas tumšākas un telpu izgaismo mēness, istabā pulcējas svinīgi tērptas dāmas ar pavadoņiem un gaisā uzvirmo īpaša labsajūtas formula. Neviens nezina tās precīzu sastāvu, bet visi tajā sajauš mūziku. LNSO vasarnīcā vienmēr gribas atgriezties.

Vienas dienas un triju dienu biļetes uz LNSO vasarnīcas koncertiem nopērkamas Lielās ģildes un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī internetā bilesuparadize.lv.

Festivāla LNSO vasarnīca programma īsumā:

  • 21. augusts plkst. 20.00 LNSO Vasarnīcā Baiba Skride un Čaikovska Ceturtā simfonija
  • 22. augusts plkst. 20.00 LNSO Vasarnīcā Spīķeru kvartets un Vestards Šimkus
  • 23. augusts plkst. 20.00 Vāgnera Loengrīns
0 Komentāru