Lilitas Ozoliņas veselības stāvokļa dēļ izmaiņas izrādes aktieru sastāvā

0 Komentāru
Lilitas Ozoliņas veselības stāvokļa dēļ izmaiņas izrādes aktieru sastāvā
Foto: Edijs Pālens, LETA

Aktrises Lilitas Ozoliņas veselības stāvokļa dēļ mainīts aktieru sastāvs Dailes teātra topošajā izrādē Lēnprātīgā, informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Jau vēstījām, ka 5. novembrī Dailes teātra Kamerzālē pirmizrādi piedzīvos iestudējums Lēnprātīgā – režisora Mihaila Gruzdova fantāzija par Fjodora Dostojevska stāsta tēmu.

Garstāsts Lēnprātīgā (1876) ir viens no krievu ģēnija Fjodora Dostojevska (1821–1881) pēdējiem darbiem – stāsts par Lēnprātīgās un Nepazīstamā nenotikušo mīlestību. ”Es šo stāstu nosaucu par ”fantastisku”, kaut arī uzskatu to par ārkārtīgi reālu. Taču fantastiskais te ir klātesošs – tieši pašā vēstījuma formā,” saka Dostojevskis.

Iedomājieties vīru, kuram uz galda guļ sieva, pašnāvniece, kura pirms dažām stundām izlēkusi pa logu. Viņš ir apjucis un nav vēl paspējis apkopot savas domas. Viņš mēģina apjēgt notikušo. Mēģinot tikt skaidrībā par savām attiecībām ar sievu, naudu un ticību, atmiņas viņu nenovēršami noved pie patiesības.

Jauniestudējumā spēlēs aktieri Ieva Segliņa (Viņa), Ģirts Ķesteris (Viņš), Lukerjas varones tēlā iejutīsies divas aktrises – jau izziņotā Lilita Ozoliņa lomu dalīs ar Lidiju Pupuri. Izrādes gaismu mākslinieks – Harijs Zālītis.

0 Komentāru