31 komentārs
“Lielāka nelietība vairs nevar būt – kāds ir izmantojis visu Līvu vārdu.” Virga komentē skandālu par 30 tūkstošiem
LETA

Par vietējā mēroga skandālu nupat kļuvusi ziņa par deputātu lēmumu piešķirt 30 000 grupas Līvi jubilejas albuma sagatavošanai un izdošanai. Kamēr citi mūziķi sociālajos tīklos sākuši ņirgāties par to, ka labprāt arī tiktu pie pāris tūkstošiem grādīgo dzērienu iegādei, bet kultūras darbinieki neslēpj vilšanos, grupas pārstāvis Ainars Virga pēc ilgām pārdomām piekrīt atklātai sarunai par šo, viņaprāt, nelietību, kas vienā piegājienā sabojājusi mūzikas leģendu labo slavu.

Pirmdienas, 21. novembra, vakarā parādījās ziņa par to, ka it kā esot piešķirta milzīga nauda Līvu jubilejas albuma sagatavošanai. Paši mūziķi pēc šīs naudas neesot ne lūguši, ne to saņēmuši – vismaz tā liecināja informācija viņu oficiālajā Facebook lapā.

Šī vēsts momentāni izsauca pamatīgu tautas šūmēšanos. Grupa Singapūras satīns savā Facebook lapā publicēja ironisku paziņojumu, ka labprāt arī saņemtu 10 000 sava albuma izdošanai, izdevumu tāmē minot, ka nauda tiks izlietota alkoholisko dzērienu iegādei, kebabiem un dejotājām.

Dažādi kultūras darbinieki neslēpa savu sašutumu, publiski kauninot Līvus par negausību un jautājot, ar ko tie jūtas īpašāki par citām lieliskām Latvijas grupām, ka pelnījuši tādu valsts atbalstu.

Tikmēr pašiem Līvu mūziķiem pat trūkst vārdu, lai komentētu šo visu.
Skaties.lv uzrunātais Līvu pārstāvis Ainars Virga sākotnēji pat nevēlas runāt par notikušo – viņš esot pārāk satriekts par to, ka kāds var pieprasīt naudu, izmantojot viņa vārdu, mūziķim pašam to nezinot.

“Man vienkārši nav ko teikt! Kāds viltvārdis ir nelietīgi izrīkojies ar manu vārdu, ar visu Līvu vārdu. Tas ir tik nelietīgi, ka lielāka nelietība vairs nevar būt,” Skaties.lv savu sašutumu pauž Virga.

Mākslinieks uzsver, ka nevēlas pat vairs cilāt šo skandālu – tas esot pārāk prātam neaptverami. Taču, saprotot, ka šobrīd uz spēles mūzikas leģendu labais vārds, viņš izlemj neklusēt un pēc pārdomu brīža gatavs nosaukt tā cilvēka vārdu, kuru vaino šajā nesmukumā.

“Tā ir Tija Auziņa (Bilžu pārstāve). Vai mēs esam apvainojušies uz viņu? Apvainojušies – tas ir vēl par maz teikts! Viņa bez kādas atļaujas ir rīkojusies ar Līvu vārdu, ar manu vārdu.

Mēs, paši Līvi, neesam neko ne prasījuši, ne saņēmuši. Mums pat nekad nav bijis domas prasīt šādu naudu vai pat daļu no tās.

Varbūt no kāda uzņēmēja, kurš pats labprātīgi grib mūs sponsorēt mēs to pieņemtu, taču ne jau no valsts,” dusmas neslēpj Virga.

Līvi vēl nav izlēmuši, kāda būs viņu tālākā rīcība – mūziķi šobrīd ir pārāk šokēti par to, ka kaut kas tāds vispār ir iespējams – pieteikties naudai citu cilvēku vārdā. Tas, ko viņš var apgalvot droši – Līvi nekādus 30 000 no valsts nepieņems.

“Mēs šo naudu neesam prasījuši, neesam saņēmuši un arī nepieņemsim,” strikts ir mūziķis.

Skaties.lv sazinājās arī ar Auziņu, taču Bilžu pārstāve veikli “izgāja no situācijas”, izliekoties, ka pārtrūkst sakari brīdī, kad Skaties.lv vēlējās noskaidrot viņas motivāciju, pieprasot šo naudu. Tālākos Skaties.lv mēģinājumus sazināties Auziņa ignorēja.

TOP komentāri

 • Vārds
  +19 +17 -2

  Vārds

  Nu lai vai kā un kas , bet Līvi arī ir viena no dižākajām latviešu mūzikas grupām (tas atbilde replikai teksta sākumā - ''Dažādi kultūras darbinieki neslēpa savu sašutumu, publiski kauninot Līvus par negausību un jautājot, ar ko tie jūtas īpašāki par citām lieliskām Latvijas grupām, ka pelnījuši tādu valsts atbalstu.'' Kas tie par kultūras darbiniekiem , kas to nejēdz ? )
  Un jā , Līvi ir pelnījuši ne tādu vien atbalstu no valsts un Līvi pelnījuši to vairāk , kā visi esošie un bijušie deputāti un ministri kopā . Man nebūtu žēl , ja džekiem tiešām vajadzētu , bet šādā veidā izkrāpt (jā , jā , tas ir izkrāpšana) tiešām ir ne tikai nesmuki , bet pat noziedzīgi . Bet nevienam jau nekas tik un tā nebūs ...
 • MMM
  +12 +11 -1

  MMM

  Ja arī tā būtu tad dod katrai grupai uz jubilejas gadiem, ja nē tad nedod nevienai.Kur valdība tagad dabūja naudu?Slimam cilvēkam lai pārstādītu aknu un ārstēšanos tad tur naudu nevar atrast.Kauns valdībai nemaz vairs nav.
 • Gatis
  +11 +11 0

  Gatis

  Kā cilvēkam vispār var pietikt nekaunības izmantot tādas leģendas kā Līvus pašlabuma gūšanai?? Nudien zemiski. Līviem jāsūdz to Tiju tiesā par neslavas celšanu, reāli visi citi mediji raksta, ka paši Līvi pieprasa to naudu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl