Leons Leščinskis 50. jubileju svinēs ar izrādi Hanana

0 Komentāru
Leons Leščinskis 50. jubileju svinēs ar izrādi Hanana
Izrāde Hanana. Foto: Ziedonis Safronovs

24. decembrī 50 gadu jubileju svinēs aktieris Leons Leščinskis, savukārt skatītāji viņu varēs sveikt 30. decembra vakarā, kad par godu aktiera dzimšanas dienai tiks spēlēta viena no Liepājas teātra Zelta fonda izrādēm – Dž. Dž. Džilindžera iestudējums Hanana ar L. Leščinski Kārļa Pētersona lomā, informē teātra pārstāve Zanda Borga.

Jautāts, kāpēc par jubilejas izrādi izvēlējies drāmu Hanana, aktieris bilst, ka ”tā ir izrāde, kuru vienkārši gribas spēlēt un kurā gribas būt.” Jau uzreiz pēc izrādes tapšanas 2010. gadā tā izpelnījās skatītāju un kritiķu ievērību un gadu laikā kļuvusi par Liepājas teātra atpazīstamības zīmi.

Kā uzsvērusi teātra kritiķe Silvija Radzobe, Hanana ir ”izcils teātra darbs, kas valdzina ar saliedēto aktieru ansambli, kurš perfekti īsteno traģikomisku spēles stilu, ar bezbailīgu iedziļināšanos dzīves šausmās, ar spēju just līdzi visneaizsargātākajam.”

Rudens. Ziema. Pavasaris. Vasara. Kādas dziļos laukos mītošas ģimenes stāsts viena gada garumā. Un kā ikvienā ģimenē – arī šajā – tās locekļi cenšas saprasties savā starpā, kā nu prot. Izrādes centrā ir Ausma – sieviete, kuras rīcību nosaka sirds, ne morāles likumi, un spēja dzīvot tālāk, lai notiktu, kas notikdams.

Izrāde Hanana. Foto: Ziedonis Safronovs

L. Leščinskis Liepājas teātrī nostrādājis gandrīz 30 gadus (kopš 1986.), jo, kā akcentē pats aktieris, runājot par darbu teātrī, ”savu likteni cilvēks nevar izvēlēties”. Viņa kontā ir daudzas nozīmīgas lomas un vairākas Spēlmaņu nakts nominācijas, taču par savām nozīmīgākajām aktieris pats uzskata Džefriju izrādē Medus garša, Trepļevu izrādē Kaija (abas 1987. gadā), kā arī Ābelu Znorko iestudējumā Noslēpumainās variācijas (2005).

Pēdējo gadu laikā L. Leščinskis intensīvāk pievērsies arī režijai, Liepājas teātrī radot iestudējumus Pelnrušķīte un Pieci vakari, kā arī vairākas izrādes neatkarīgajā Goda teātrī.

Šī sezona māksliniekam iesākusies spraigi, strādājot vairākos jauniestudējumos – viņš atveido Lengvinu iestudējumā Indulis un Ārija, Vitāliju Arkadjeviču izrādē Žanna, bet jau 5. decembrī, kad pirmizrādi piedzīvos Lauras Grozas-Ķiberes iestudētā utopiskā realitāte 1984, aktieris iejutīsies Pārsona kunga lomā. Sezonas turpinājumā viņu redzēsim arī iestudējumos Anna Boleina un Klibais no Inišmānas.

0 Komentāru