Komentāri
Leļļu teātris jubilejas sezonu atklās ar jauniestudējumu ”Herbe ar lielo cepuri”
Publicitātes foto

No 6. septembra Latvijas Leļļu teātris, ievadot 70 sezonu, aicina uz jaunā režisora Edgara Niklasona diplomdarba izrādi ”Herbe ar lielo cepuri”.

Iestudējums tapis pēc Otfrīda Preislera tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem un adresēts bērniem no četru gadu vecuma.

Kā informē Latvijas Leļļu teātra pārstāve Anda Dzenīte, vācu bērnu literatūras rakstnieka Otfrīda Preislera darbi Latvijā ir labi pazīstami. Ikvienam ir zināmi stāsti, par kuriem rakstīts grāmatās ”Mazā raganiņa”, ”Krabats”, ”Herbe ar lielo cepuri” un ”Herbe un viņa draugs Pinkaste”. Edgara Niklasona versijā pasaku par Herbi kādas mājas bēniņos izspēlē sešus gadus veci bērni – Agate, Robis un Niklāvs (aktieri Dana Lāce, Edgars Kaufelds un Artūrs Putniņš).

Izrādes centrā ir Agate, Robis un Niklāvs. Viņi nav paši drosmīgākie bērni pagalmā, taču tikai līdz brīdim, kad savas mājas bēniņos iepazīstas ar rūķīti Herbi, kurš dzīvo milzīgā pasaku grāmatā. Herbem ir liela cepure un piedzīvojumiem bagāts stāsts, ko atklāt ikvienam, kam interesē rūķīšu pasaule. Bērnu trijotne izspēlē pasakas notikumus, stājoties pretī briesmām, kas tos sagaida Vorlicas mežos.

Publicitātes foto

Režisors atklāj, ka šķietami vienkāršais stāsts licis viņam uzdot jautājumus – kāpēc mēs tik ļoti baidāmies no nezināmā? Un vai viss nezināmais tiešām ir ļauns un briesmīgs? Šķiet, ka izrādes vizuālais risinājums ļoti trāpīgi ”piespēlēs” šai tematikai – skatuve pārtaps par ”klasiski” baisu un reizē reālistisku vidi – privātmājas bēniņiem, kuros atrodas dažādas antīkas mantas, senatnīgi paklāji, grāmatas un pat Ziemassvētku egle. Arī izrādes lelles, kā par to varēs pārliecināties visi skatītāji, būs nevis klasiski jauka izskata rūķīši ar bārdām, bet gan tādi kā Norvēģijas troļļi, kuru izskats ir mānīgs, jo nav skaidrs, ko tie simbolizē – labo vai ļauno…

Jaunajam režisoram un dramaturgam Edgaram Niklasonam šis būs pirmais iestudējums Latvijas Leļļu teātrī, kā arī diplomdarbs absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un mākslas (režijas) maģistrantūru. Pirms debijas Leļļu teātrī Niklasons kā studijas darbu iestudējis monoizrādi ”Valdis” ar aktieri Artūru Putniņu, bet kā dramaturgs sevi pieteicis jau kopš 2009. gada, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo teātri un Dirty Deal Teatro. Izrādes māksliniece un scenogrāfe Sintija Jēkabsone leļļu teātra mākslas specifiku arī iepazīst pirmo reizi, bet līdz šim izstrādājusi scenogrāfiju izrādēm vairākos teātros – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dirty Deal Teatro, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, kā arī Ģertrūdes ielas teātrī. Savukārt komponists Reinis Ozoliņš ir mūzikas autors vairākām īsfilmām, kā arī Valmieras teātra izrādei ”Stikla Zvērnīca”.

Iestudējuma pirmizrāde 6. septembrī teātra Mazajā zālē plkst. 11:00, tuvākās izrādes 20. septembrī plkst. 15:00, 4. oktobrī plkst. 15:00 un 24. oktobrī plkst. 18:30. Biļetes uz šo un citām Latvijas Leļļu teātra izrādēm iegādājamas visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

Lai pirmizrādes dienu bagātinātu un godam atklātu teātra 70. jubilejas sezonu, 6. septembra pēcpusdienā plānoti arī atraktīvi pasākumi bērniem. No 16:00 notiks muzikāla pulcēšanās teātra pagalmā, lai jau 16:30 visi klātesošie kļūtu par vēsturiska brīža dalībniekiem, veidojot teātra lielo fotologo. Pēc tam viss teātra stāvlaukums tiks nodots bērnu rīcībā milzu apsveikuma kartiņas zīmēšanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl