Leišu grupa Garbanotas Bosistas jauno albumu prezentēs arī rīdziniekiem

0 Komentāru
Leišu grupa Garbanotas Bosistas jauno albumu prezentēs arī rīdziniekiem
Publicitātes foto

Atgriežoties no tūres Lielbritānijā, viena no labākajām Lietuvas rokgrupām Garbanotas Bosistas (Sprogainais basists) pašizdoto albumu Above Us ceturtdien, 28. maijā, prezentēs klubā Piens.

Garbanotas Bosistas ir pierādījums tam, ka tādas vērtības kā mīlestība, miers un rokenrols ir lieliski iekļaujamas arī mūsdienu Baltijas mūzikas scēnā. Grupas pirmais albums ir viņu veltījums brīvībai, mūzikai un cilvēkiem sev līdzās. Jaunie mūziķi zina, kā rakstīt psihedēliskus, 60. gadu rokmūzikas iespaidotus skaņdarbus, un savās zināšanās viņi dalās nevis stāstot, bet muzicējot – galu galā mūzika ir tāda valoda, ko visi saprot.

“Albuma ierakstīšana ir gan jautrība, gan realitātes apjausma. Šis process līdzinās krāsojamās grāmatas iekrāsošanai – tur nav nekāda teksta, bet, izvēloties flomāsteru krāsas, iespējams veidot stāstu. Vienu tādu grāmatu nupat esam aizpildījuši. Tagad ir laiks palēnām radīt jaunas figūras un izvēlēties jaunas krāsas,” savas sajūtas pauž grupas ģitārists Mantas.

Garbanotas Bosistas reprezentē mūsdienu mūziku Lietuvā. Iepazīstinot klausītājus ar jauno albumu, grupa sasniegusi arī jaunu pieturas punktu savā muzikālajā ceļā – saglabājot līdzšinējo pozitīvo enerģiju, viņu īpašais skanējums šajā albumā papildināts ar svaigām sintezatora skaņām un interesantiem efektiem.

Grupas sastāvā ir brāļi Mantas un Šarūnas Joneikis, bundzinieks Jonas Narbutas un basists Kipras Pugačiukas, kura mati, pretēji tam, ko grupas nosaukums vēsta, ir taisni, nevis sprogaini.

Garbanotas Bosistas pēc pārpildītiem albuma prezentācijas koncertiem Lietuvā pašlaik atrodas koncertturnejā Lielbritānijā, kur viņi nule kļuvuši par pirmo lietuviešu grupu, kas spēlējuši festivālā The Great Escape. Lielbritānijā aizvadītas arī divas Sofar Sounds sesijas, kā arī nospēlēts koncerts Londonā un bijusi uzstāšanās Liverpool Sound City festivālā.

Albuma prezentācijas tūre noslēgsies Baltijā – 28. maijā gaidāms koncerts Rīgā, klubā Piens, bet 29. maijā Tallinā, klubā Sinilind.

Kopš grupas dibināšanas 2008. gadā tā uzstājusies arī TEDx konferencē Vroklavā Polijā, Lietuvas dienās Kopenhāgenā, Dānijā, un MENT festivālā Ļubļanā Slovēnijā. Latvijā Garbanotas Bosistas ir viesojušies vairākkārt, tostarp arī Positivus festivālā.

0 Komentāru