Komentāri
Latviju festivālā Tallinn Music Week pārstāvēs septiņi mūziķi
Foto: LETA

No 28. marta līdz 3. aprīlim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinās Baltijas valstīs lielākā mūzikas konference/festivāls Tallinn Music Week. Pasākuma ietvaros trīs dienu laikā uz vairākiem desmitiem skatuvju visā pilsētā kāps vairāk nekā 230 mūziķi no 33 valstīm, tostarp arī septiņi izpildītāji no Latvijas.

Sācies kā lokāls divu dienu pasākums ar piecām skatuvēm 2009. gadā, šobrīd Tallinn Music Week ir viens no gada nozīmīgākajiem mūzikas industrijas pasākumiem visā Ziemeļeiropas un Austrumeiropas reģionā, kurā satiekas perspektīvākie reģiona jaunie mūziķi, kā arī nozīmīgākie mūzikas industrijas profesionāļi no visas Eiropas. Jāatzīmē, ka astotajā konferences gadā tā pirmo reizi notiks visas nedēļas garumā, paralēli koncertiem un speciālistu diskusijām piedāvājot arī mākslas, kulinārijas un alus festivālu programmas.

Kā informē Latvijas Mūzikas industrijas attīstības biedrība pārstāve Agnese Cimuška, Latviju šī gada Tallinn Music Week pārstāvēs septiņi mūziķi, kā arī ierakstu kompānija I Love You Records un Positivus festivāls, kas nu jau ierasti sestdienas pēcpusdienā piedāvās savu showcase programmu Kino Sõprus telpās. Pasākuma ietvaros uz skatuves kāps Lietuvas elektroniskās soulmūzikas pārstāvji Keymono, austriešu eksperimentālās popmūzikas grupa Leyya, poļu popmūziķe Soniamiki, apvienība iAmJones & The Dope Conspiracy no ASV, Latvijā vairākkārt redzētie Igaunijas elektroniķi I Wear* Experiment, rokmūziķi no Vācijas Soda Fabric, kā arī mūsu pašu dziesminiece, Austras balvas ieguvēja par pagājušā gada labāko albumu Latvijā Alise Joste.

Līdzās Alisri Latviju festivālā pārstāvēs arī pašmāju hiphopa leģenda Ozols, Jānis Šipkēvics ar savu projektu Shipsea, perspektīvā indie popa grupa Rīgas Modes, talantīgais bītmeikers un producents NiklāvZ, allaž krāsainie un kolorītie Triana Park, kā arī fankmūzikas meistari Very Cool People.

Visu Latvijas mūziķu uzstāšanās laiki Tallinn Music Week ietvaros:

  • Shipsea: ceturtdien, 31. martā 22:00 Kultuurikatel un piektdien, 1. aprīlī 16:15 Viru Keskus;
  • Rīgas Modes: piektdien, 1. aprīlī 14:00 Velvet Design Agency un 22:00 Von Krahl;
  • Niklāvz: piektdien, 1. aprīlī 14:45 Cafe August un 23:30 MIMStuudio;
  • Very Cool People: sestdien, 2. aprīlī 13:00 The Funky Bus un 20:00 Erinevate Tubade Klubi;
  • Alise Joste: sestdien, 2. aprīlī 14:00 Hotel Nordic Forum un 20:00 Kino Sõprus;
  • Triana Park: sestdien, 2. aprīlī 14:30 Viru Keskus un 23:00 ”Rock Cafe;
  • Ozols: sestdien, 2. aprīlī 22:00 Sinilind.

Plānots, ka festivāla Tallinn Music Week programmu šogad baudīs vairāk nekā 25 tūkstoši apmeklētāju no 50 valstīm, tostarp vairāk nekā tūkstotis mūzikas žurnālistu un industrijas profesionāļu no visas pasaules. Joprojām ir pieejamas gan biļetes uz visām trīs festivāla dienām (to cena 55 eiro), kā arī delegātu pases, kas to īpašniekiem ļaus ne tikai iekļūt visās koncertvietās bez rindas, bet arī iespēju piedalīties visos diskusiju paneļos un citos pasākumos, kas paredzēti tikai industrijas profesionāļiem. Delegātu biļešu cena ir 275 eiro, studentiem – ar 50% atlaidi. Visas biļetes iespējams iegādāties festivāla mājaslapā.

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl