2 komentāri

Ar lieliskiem panākumiem starptautiskajā koru konkursā ”Harmonie 2017” Vācijā startējis latviešu sieviešu koris ”Sapnis”. Dziedātājas no Latvijas cīnījušās trīs kategorijās un katrā ieguvušas pa balvai, mājās vedot divas sudraba un vienu bronzas godalgu, kā arī naudas prēmiju.

”Mazliet baidījāmies braukt uz tik lielu konkursu maija beigās, jo tas Latvijā ir eksāmenu laiks, kas nozīmē, ka daļa meiteņu netiek. Izlēmām pirmo reizi braukt kamersastāvā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mums bija liels pārsteigums par konkursa apmēriem un to, ka tik dažādas kultūras no visiem kontinentiem satiekas Lindenholchausenā, vietā, kur lielākā daļa iedzīvotāju ir kora biedrībā, bet visi pārējie viņus atbalsta.

Galu galā mēs esam ļoti apmierinātas ar sasniegto. Vedam mājās divus sudrabus – vienu tautas mūzikas, vienu – modernās mūzikas kategorijā, un bronzu garīgās mūzikas kategorijā. Meitenes darīja, ko varēja – varonīgi cīnījās par katru noti,” Skaties.lv no Vācijas ziņo kora diriģente Iveta Rīsmane-Lūse.

Viņa atklāj, ka konkurence bijusi milzīga – konkursā, kurš Lindenholchausenā norisinājies no 25. līdz 28. maijam, startējuši kopā apmēram 180 kori no visiem kontinentiem, pārstāvot kopā 38 valstis. ”Sapnis” bija vienīgais koris, kas pārstāvēja Baltijas valstis.

”Harmonie” ir viens no prestižākajiem koru konkursiem pasaulē. Sacensības notiek kopš 1981. gada reizi piecos gados, un konkursa patronese ir Vācijas kanclere Angela Merkele, bet žūrijā darbojas un korus vērtē mūzikas eksperti no visas pasaules.

”Korim ”Sapnis” ir ļoti plaša pieredze starptautiskos konkursos, un mums netrūkst arī ”Grand Prix”, bet uz šāda mēroga festivālu, kas pulcē tik daudz atšķirīgu kultūru, devāmies pirmo reizi.

Šim konkursam nemaz nav iespējams pieteikties – organizatori braukā pa pasauli un paši uzaicina dalībniekus.

Kori ”Sapnis” viņi noskatīja un piedāvājumu izteica pagājušā gada Dziesmu svētkos. Bijām vienīgie pārstāvji no Baltijas,” stāsta Rīsmane-Lūse.

”Sapnis” godam prezentējis Latviju un tās kultūru – vispārēju apbrīnu izpelnījušies meiteņu krāšņie Užavas tautastērpi un, protams, arī gaišais dziedājums.

Foto

“Braucām ar savu tautas mūziku, programmas pamatā bija tautasdziesmas un latviešu komponistu darbi,” atklāj diriģente.

Latvijas dāmas ciemos uzņēma vietējais vīru koris ”Oberweyer”, kurš bija parūpējies par to, lai Latvijas meitenes neapjuktu plašajā festivāla norises teritorijā, laikā paspētu uz konkursiem un justos labi nedēļas garumā.

”Bijām aprūpētas kā mazi bērni. Sadraudzējāmies ar diviem vietējiem vīru koriem, kurus tagad aicinām ciemos uz mūsu Dziesmu svētkiem. Sirsnīgs paldies viņiem par silto uzņemšanu.

Tāpat vēlamies izteikt milzu pateicību Rīgas domei un Valsts Kultūrkapitāla fondam, bez kuru atbalsta mēs nebūtu aizbraukušas uz konkursu.

Paldies arī Užavas, Piebalgas un Valmiermuižas alus darītavām, ”Lāču” maiznīcai un ”Stendera” ziepju fabrikai, kas mums mīļi iedeva līdzi suvenīrus, lai varam godam prezentēt savu valsti. Tāpat paldies ”MicRec” un personīgi Guntaram Račam, kā arī, protams, dziedātājām un viņu ģimenēm,” sirsnīgu paldies saka diriģente.

”Emocionāli esam ļoti pozitīvi uzlādētas un jau pilnas nākotnes sapņu,” jauniem konkursiem un jaunām uzvarām jau gatava kora mākslinieciskā vadītāja Baiba Danovska.

Video: ”Sapnis” uzstājas koncertā kopā ar  vīru kori ”Oberweyer”

TOP komentāri

 • Skaties.lv
  +1 +1 0

  Skaties.lv

  Anita, sveiciens! Ļoti īsi - kora mēģinājumi noris 'Gaismas pilī". 'Rudenī koris 'Sapnis' uzņems jaunas dalībnieces! :)
 • Anita Skangale
  +1 +1 0

  Anita Skangale

  Varbūt varējāt pateikt kur darbojas koris. Nav jau tā, ka " visi zina visu par visiem".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl