Latvijā norisināsies “Baltijas teātra festivāls 2014”

0 Komentāru
Latvijā norisināsies “Baltijas teātra festivāls 2014”
Teātra izrāde "Minga rēgi". Foto: Evija Trifanova, LETA

No šodienas līdz 20. oktobrim Latvijā norisināsies “Baltijas teātra festivāls 2014”, kas katru gadu notiek kādā no Baltijas valstīm, informē Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) Radošās daļas projektu koordinatore Undīne Preisa.

Šogad festivāls piedāvās ne vien Lietuvas un Igaunijas labākos oriģināldramaturģijas iestudējumus, bet arī plašu gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” nominēto izrāžu programmu, kā arī labākās pēdējās sezonās tapušās izrādes bērniem un jauniešiem.

Kā īpašais viesis festivālu noslēgs festivāla “Baltic House” producētā izrāde “Makbets”, ko veidojis Eiropas pēdējā laika viens no izcilākajiem režisoriem Luks Persevals.

Lielākā daļa izrāžu notiks Rīgas teātros. Festivāls sāksies ar bērnu programmu no šodienas 12. oktobrim, kuru vērtēs arī īpaši izveidota bērnu žūrija, kas festivāla beigās pasniegs savu balvu, viņuprāt, labākajai bērnu izrādei.

No 13. līdz 16. oktobrim skatītājiem un ārzemju teātra kritiķiem tiks piedāvāta “Spēlmaņu nakts” nominēto izrāžu skate, savukārt 17., 18., 19. oktobris būs tieši “Baltijas teātra festivāla” konkursa dienas, kurās Lietuva sevi pieteiks ar starptautisku atzinību ieguvušo izrādi “Have a Good Day!” un Viļņas Leļļu teātris ar izrādi pieaugušajiem “Šai pasaulei neatbilstošs”. Igauniju festivālā pārstāvēs “NO99” teātris ar izrādi “NO54 Trešdiena” un Andrī Lūpa “Katastrofa divos cēlienos “Dūja”” Marias Pētersones režijā, savukārt Latvija konkursā piedalīsies ar Jaunā Rīgas teātris ar izrādi “Oņegins”. Komentāri un Teātra TT izrādi “Minga rēgi”.

2000. gadā Rīgā tika parakstīta vienošanās starp Lietuvas Teātra savienību, Igaunijas Teātra savienību un Latvijas Teātra darbinieku savienību. Uz Baltijas teātra pavasara ideju bāzes veidoto festivālu “Baltijas mūsdienu drāmas festivāls Skats 2005” pirmo reizi īstenoja Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un Latvijas Jaunā Teātra institūtu. Latvijā festivāls notiks jau ceturto reizi.

Festivāls veicina regulāru sadarbību starp Baltijas reģiona valstīm, dodot iespēju iepazīt katras valsts teātra darba metodes un attīstības tendences oriģināldramaturģijas jomā gan teātra mākslas profesionāļiem, gan plašam interesentu lokam.

Ar visu festivāla programmu un papildu informāciju var iepazīties spelmanunakts.lv/festivals.

Biļetes uz festivāla izrādēm – bilesuparadize.lv un teātru kasēs.
0 Komentāru