Komentāri
Latvijā, iespējams, viedākais auto runas vīrs Timrots iestudējis jau trešo izrādi!
Foto: ekrānzuņēmums

Ierasts, ka VIŅŠ pārzina auto lietas, skarbi kritizē dažādas nejēdzības uz ceļiem, veido autorraidījumus radio un televīzijā. Taču šovakar Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos trešā izrāde, kuras režisors ir autoeksperts un žurnālists Pauls Timrots. Ko par šo daudzpusību saka pats režisors un pieredzes bagātie aktieri, kuri strādā viņa vadībā, par to plašāk LNT Ziņu žurnālistes Zanes Brikmanes stāstā.

Pauls kā īstens multiinstrumentālists šajā izrādē ne tikai diriģē četru pieredzes bagātu aktieru ansambli un visu par un ap izrādi notiekošo, bet pirms tam arī no krievu valodas pārtulkojis baškīru dramaturga Florida Buļakova darbu, pēc kura arī veidots iestudējums. “Vecs onkulis mirst, nonāk debesīs, un tur viņš saņem priekšlikumu, – ja viņš var trīs stundu laikā izdarīt svētu lietu, tad viņš dabūs savai dzīvei 10 gadus klāt, un viņš pamostas savā gultā un saka sievai – ir problēma, mums trīs stundu laikā jāizdara svēta lieta, kas tas ir, abi nezina,” stāsta izrādes režisors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO

Galveno varoņu dzīves apstākļus, kas pielāgoti kādam no Latvijas ciematiem, mēģina uzburt Ilzes Vītoliņas veidotā scenogrāfija, bet teju vai centrālais tēls – Nāve – atstāta paša skatītāja iztēles ziņā, tomēr tā izrādē noraksturota jo spilgti un neierasti – tā nav ar izkapti, bet gan maza, ar kuplām krūtīm un melnā kleitiņā. Režisors stāsta, – ļoti palīdzot augstā aktieru amata prasme.

Izrādes Svēta lieta režisors Timrots stāsta, ka, jo lielāka viņiem bagāža, jo viņam pašam esot mierīgāks prāts. “Tas jau ļoti labi, ka tie aktieri ir pieredzējuši, jo es jau to savu pieredzes mazo cīsiņu nevaru salīdzināt ar viņu pieredzes vilcienu. Viņi līdz ar to vairāk iesaistās, vairāk var pienest klāt.”

Paula tulkojumu caurvij viņam raksturīgā valoda – tajā ir daudz spilgtu epitetu un vārdu savienojumu piruetes. Galvenās lomas atveidotājs Juris Bartkevičs kā izbijis latviešu valodas skolotājs atzinīgi vērtē šo režisora prasmi un ir pārsteigts, ka latviešu valodas skolotāja arods abiem ar Paulu ir kopīgā iezīme vēstures lappusēs.

VIDEO

 

“Labi, es nesalīdzināšu Paulu ar Rūdolfu Blaumani, bet viņam ir īpatnējas… no latviešu dramaturgiem Blaumanim ir visīpatnākā teikuma uzbūve, vārdu kārtība, un tur ir daudz vecvārdu. Un Paulam ir ļoti interesanta vārdu kārtība teikumā, viņš iegūst tādu kā poētisku pieskaņu,” LNT Ziņām komentē Dailes teātra aktieris Bartkevičs.

Izrādē Juris Bartkevičs spēlē tandēmā ar Indru Briķi – abi jau iepriekš daudz spēlējuši pārī, bet likumsakarīgi, ka pēdējos gados abiem jau visai bieži nācies iejusties vecāka gadagājuma cilvēku tēlos.
Svēta lieta vismaz šobrīd piedzīvos 9 izrādes, no kurām pirmās jau ir izpārdotas. Par to, vai Paula dosjē papildinās vēl kāda izrāde – viņš saka – vēl jau vajadzētu kaut ko uztapināt un neapstāties. Vai šīs izrādes finālā svētā lieta tiks atrasta, režisors min, ka intrigas plīvuru nedaudz atklāj pats žanra nosaukums – traģikomēdija.

Lasi vēl