Komentāri
Labdarības lielkoncerts Uzcel savu baznīcu! kļuvis par gaišu tradīciju

Apmeklētāju un mūziķu iemīļotais lielkoncerts Uzcel savu baznīcu! notiks 5. jūlijā gleznainajā Bruknas muižā, informē koncerta rīkotāju pārstāve Anete Kalniņa.

Lai labdarības akcija kļūtu par ikgadēju tradīciju, kas ar sirsnību uzrunā gan māksliniekus, gan klausītājus, ir jābūt cēlam mērķim, harizmātiskai personībai notikuma viducī un vietai, kas neatstāj vienaldzīgu. Lielkoncerts Uzcel savu baznīcu! vienkopus apvieno tautā pazīstamus mūziķus, māksliniekus un amatu lietpratējus, lai kopējiem spēkiem palīdzētu Kalnu svētību kopienas ļaudīm uzcelt baznīcu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz Bruknas muižas krāšņajā dārzā būvētās skatuves šogad muzicēs Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Aivars Hermanis, Kārlis Kazāks, Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Ralfs Eilands un grupa PeR, Miks Dukurs, Lady’s Sweet, Normunds Rutulis, grupas Putnu balle, Willow Farm un citi.

Bruknas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst. 15.00, lai ikviens paspētu aplūkot un izbaudīt gleznaino muižas apkārtni, novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti melnās keramikas tehnikā darīti trauki, kurus veidojuši Kalnu svētības kopienas ļaudis, sadarbojoties ar Latgales Pūdnīku skūlu un keramiķi Evaldu Vasilevski. Koncerta sākums – plkst. 17.00.

Labdarības akcija Uzcel savu baznīcu! aizsākās 2012. gadā un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu Kalna svētību kopiena, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un skaistu apkārtni. 2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve. Ar labdarības akcijas palīdzību piesaistīti ievērojami līdzekļi, jo Bruknai ir tik liels pievilkšanas spēks, ka gribas atkal te atgriezties. Pavisam nedaudz un kopējiem spēkiem atkarībās nonākušo cilvēku celtais lūgšanu nams vērs durvis. Tas ir ne tikai nams, kurš uzcelts smagā un neatlaidīgā darbā. Šī ēka ir īstens apliecinājums cilvēka gara spēkam un varēšanai.

Iepriekšējos trijos gados koncertos piedalījās Renārs Kaupers – viens no tiem, kurš Bruknas muižas dārzā muzicēja jau pirmajā labdarības lielkoncertā 2012. gadā. Togad koncertu apmeklēja 2000 ļaužu, kas pasākuma rīkotājiem deva pārliecību, ka iesāktais jāturpina. Uzticami Bruknai bijuši arī Kāris Kazāks, Goran Gora, Da Gamba, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kristīne Zadovska, Intars Busulis, Kārlis Lācis un Kārļa Būmeistera muzikālais projekts Matters, Igo, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Putnu Balle, PeR, Raimonds Tiguls, Kristīne Kārkle – Puriņa, Artis Gāga, Dzintars Beitāns, Kristaps Vanadziņš, Edvīns Ozols un Andris Buiķis, Dūdumu ģimene, Mārtiņš Burke-Burkevics, grupas Lady’s Sweet, Putnu balle, L.V. /NeParasts Bars, kā arī liepājnieku apvienība Willow Farm un citi.

Ieeja pasākumā pret ziedojuma kartēm, kuras 8, 10 un 15 eiro apmērā iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Visi ienākumi tiks novirzīti baznīcas celtniecībai Bruknā.

Vairāk par akciju Uzcel savu baznīcu! meklē facebook.com/KalnaSvetibuKopiena!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl