”Labā Dabā” ar īpašu festivāla programmu uzstāsies grupa ”Pērkons”

Pievienot komentāru
”Labā Dabā” ar īpašu festivāla programmu uzstāsies grupa ”Pērkons”
Grupa "Pērkons" uzstājas preses konferences laikā, kurā informē par festivālu "Kulakova nakts" Ogres estrādē. (Ieva Čīka / LETA)

Zināma lielākā daļa no starptautiskā festivāla ”Laba Daba” muzikālās programmas. Festivāls šogad norisināsies ierastajā vietā – Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ”Ratnieki” no 4. līdz 6. augustam.

Šogad festivālam apritēs devītā gadadiena un kā katru reizi festivāla programma tiek sabalansēta, piedāvājot klausītājiem gan Latvijas populārākas mūzikas, gan dažādu interesantu žanru spilgtāko pārstāvju uzstāšanos, tradicionāli pievēršot uzmanību folk un pasaules mūzikai.

Festivālā ar īpašu programmu uzstāsies rokgrupa ”Pērkons”, dūdu un bungu grupa ”Auļi”, apmeklētājus apdziedās atraktīvās ”Suitu sievas” no Alsungas, jaunās kompozīcijas prezentēs ”Satellites LV”, grupa ”StandArt” atskaņos drīzumā iznākošo albumu ”Jūras putnu mistērijas” un vienu no retajiem šī vasara koncertiem sniegs ”Rīgas modes”.

Koru dziedāšanas tradīciju festivālā godam izdziedās koris ”Mūza”, festivālu pieskandinās arī starptautisko atzinību guvušie, daudzu konkursu uzvarētāji – koklētāju ansamblis ”Balti”.

Tāpat jaunākos skaņu materiālus prezentēs ”Das Sonntags Legion”, ”Ryga & Kaspar Bindeman”, ”Rebel Riot”, ”Pacific K”, ”Future Folk Orchestra”, ”Pastakaste”, ”Sudden Lights”, ”Zari” un Francijas – Latvijas mūziķu apvienība ”The Grand Bay”.

Kā īpašu viesi ”Laba Daba” piesaka leģendāro Jamaikas mūziķi U-Roy, kurš tiek uzskatīts par reggae dziedāšanas tehnikas toasting pamatlicēju.

Festivālā piedalīsies jau pieteiktie ”Soviet Soviet” no Itālijas, ”TAU” no Vācijas, progresīvā roka kvintets ”Tiny Fingers” no Izraēlas, japāņu mūziķis Kenta Hajaši (Kenta Hayashi) un par pirmo ”Laba Daba” festivālu tradīciju kļuvusī enerģiskā folkgrupa ”Otava E” no Krievijas.

Īpaša uzmanība šogad tiek pievērsta Baltijas valstu mūziķiem – Igauniju pārstāvēs kaimiņzemes pankroka veterāni ”Vennaskond” un indie grupa ”Sibyl Vane”, savukārt no Lietuvas ieradīsies viena no šobrīd aktuālākajām alternatīvās mūzikas grupām ”Solo ansamblis”.

Foto: “Laba Daba 2016”

 

Iepriekš jau izziņots, kas “Labā Dabā” uzstāsies arī grupas ”Pienvedēja piedzīvojumi”, ”Dzelzs vilks”, ”Ezeri”, ”Inokentijs Mārpls”, ”Pirmais kurss”, ”All Day Long”, ”Rāva”, ”Daba san”, Elizabete Balčus, Artura Skuteļis un grupa ”Tvērumi”, ”Bezgalībieši”, ”Baložu pilni pagalmi”, ”Hipstokrātija”, ”Riga Reggae”, ”Oranžās brīvdienas”, ”Vientuļš, bet neglīts”, Nils Īle un ”Kanisaifa”.

Vairāki festivāla mūziķi pagaidām tiek turēti noslēpumā, kā arī vairāki pārsteigumi gaidāmi arī elektroniskās mūzikas un ”Ej Apskrieties prieka mājas” skatuvēm. Par radošajām aktivitātēm, atrakcijām, teātra un kino programmu informācija sekos.

Festivāls ”Laba Daba” notiks Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ”Ratnieki” no 4. līdz 6. augustam. Biļetes pieejamas visās ”Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un interneta vietnē.