Komentāri

”Mums ir jābūt lepniem, ka Rīga ir iekļuvusi Eiropas filmu vēstures lapaspusē. Izdarīsim secinājumus, mācīsimies paši un rīkosim pasākumus, par kuru saturu atbildam labāk,” šodien LNT raidījumā 900 sekundes pauda Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

Aizvadītajā nedēļas nogalē notiekošā Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija Rīgā sakrita ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada izskaņu. Vērtējot Rīga 2014 norisi D. Melbārde akcentē, ka šī programma parādīja ceļu daudzām jaunā tradīcijām, kuras mums vajadzētu turpināt. ”Un nekas jau nav beidzies, jo Latvija tūlīt uzņemsies atbildību par Eiropas Savienības prezidēšanu un mums ir jauna kultūras programma, ko mēs īstenosim Eiropas līmenī,” teica kultūras ministre.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs pilnīgi noteikti varam lepoties ar savu galvaspilsētu un savas valsts iedzīvotājiem. Rīga 2014 programmas mērķis bija parādīt, pirmkārt, mums pašiem un arī plašākai pasaulei mūsu kultūras spēku, arī mūsu iedzīvotāju radošo potenciālu, mūsu izcilās personības gan vēsturē, gan šodienas pasaules kultūrtelpā. Programmas uzdevums bija veicināt arī Rīgas un Latvijas atpazīstamību, kas ir sasniegts,” pauda D. Melbārde.

Latvijā regulāri ir viesojušies ļoti daudz ārvalstu žurnālistu, ārvalstu medijos izskanējuši vairāk nekā 1,5 tūkst. sižetu par Latviju un Rīgu, gandrīz par 20 % ir pieaudzis tūristu skaits Rīgā, vairāk nekā 30 valstīs notikuši publiskās diplomātijas pasākumi, apkopojot rādītājus par Latvijas vārda izskanēšanu ārpus valsts robežām, uzsvēra kultūras ministre, kamēr kā mazs darvas pikucītis medus podā daudziem valsts iedzīvotājiem šķiet nepietiekamā reklāmas kampaņa.

Svarīgs Rīgas un arī Latvijas vērtēšanas stāsts bija arī Eiropas Kinoakadēmijas balvas ceremonija, ko redzēja visā Eiropā. Jautāta, vai ceremonijai bija cienījams izpildījums, D. Melbārde akcentē, ka Latvijas puse vairāk atbildēja par loģistiku un tehnisko nodrošinājumu, kamēr saturu nodrošināja pati Eiropas Kinoakadēmija.

Dace Melbārde, kultūras ministre

”Par gaumēm nestrīdas. Es pat gribētu teikt, ka mēs mākam saturiski labākus pasākumus taisīt. Bet cilvēki no Eiropas Kinoakadēmijas bija ieguldījuši lielu darbu. Būtu diezgan nepareizi, ja mēs tagad kritizētu, ka kaut kas nebija labi mūsu izsmalcinātajai gaumei. Es domāju, ka ir jāpriecājas, ka šāds liels Eiropas mēroga pasākums Latvijā ir noticis.”

Vairāk skaties videosižetā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl