Kas patiesībā slēpjas aiz 30 tūkstošus vērtā Līvu fotoalbuma? Tijas Auziņas atklātais stāsts

13 komentāri
Kas patiesībā slēpjas aiz 30 tūkstošus vērtā Līvu fotoalbuma? Tijas Auziņas atklātais stāsts
Līvu privātais arhīvs

Latviju nupat pāršalcis skandāls, kurā figurē leģendāro Līvu vārds. Mūziķi uzskata, ka Bilžu biroja pārstāve Tija Auziņa to nelietīgi izmantojusi, prasot 30 tūkstošus Līvu fotoalbuma izveidei. Taču tā ir tikai viena monētas puse. Sarunā ar Skaties.lv Auziņa atklāj, kas patiesībā slēpjas aiz projekta, kurš dažādu pārpratumu dēļ jau radījis milzu skandālu.

“Mana atbilde versijām, kas izskanējušas publiskajā telpā. Cenšoties īstenot ideju par Līvu fotoalbuma sagatavošanu, izdošanu un prezentāciju, dalījos informācijā ar Nacionālās Apvienības pārstāvjiem, kuri ne vienu vien reizi bijuši Līvu sadarbības partneri.

Projekta risinājums viņiem patika, un tas tika novērtēts kā atbalstāms,” Skaties.lv skaidro Auziņa. Runa ir nevis par parastu attēlu kombināciju, bet gan pamatīgu arhīvu apkopojumu.

“Līvi, spēlējoši dažādos sastāvos. Ir viņu dziesmas, liecības par Līvu ceļu no tālajiem septiņdesmitajiem līdz pat šim gadsimtam.

Ir publikācijas par Līvu dzīves un darbības hroniku, sākot ar Liesmu, Padomju Jaunatni un citiem izdevumiem. Daudz fotogrāfu un laikabiedri ir saglabājuši Līvu fotogrāfijas. Tās arī jau labu laiku cenšamies apzināt un apvienot vienā stāstā.

Līvos ir spēlējuši un darbojušies vairāk nekā 40 dalībnieki, tostarp viesmūziķi, arī skaņotāji, gaismotāji un menedžeri. Esam apzinājuši, ka Līvus ir fotografējuši apmēram 150 fotogrāfi, no tiem 48 fotogrāfi savus darbus jau ir uzticējuši publicēšanai.

Par Līviem periodikā ir atrastas vairāk nekā 1000 publikācijas. Ir uzrunāti daudzi ar Līviem saistītie cilvēki, kuru arhīvos ir senas fotogrāfijas un liecības,” interesantus faktus atklāj Auziņa.

Kopumā albums ir lieliska iecere apkopot Līvu darbības vēsturi un plašu fotogaleriju, sākot ar Līvu priekšvēsturi (kopš 1972. gada), kad Līvu dibinātājs Juris Pavītols izveidoja Liepājas kultūras nama ansambli, kurš, mainoties sastāviem, 1974. gadā ieguva nosaukumu Līvi, un no 1976. gada, kad grupa uzsāka savu aktīvo darbību rūpnīcas Liepājas Metalurgs kultūras namā…

“Līdz pat Līvu 30 gadu jubilejas koncertiem Latvijas Nacionālajā operā 2006. gadā un vides objekta Spoku koks atklāšanai Liepājā 2014. gadā,” skaidro Auziņa.

Fotoalbums iekļautu pamatīgu materiālu par Līviem – tajā plānots vēsturisks apraksts par grupu un tās dalībniekiem, unikālas fotogrāfijas, diskogrāfija, laikabiedru atmiņu apkopojums, kā arī papildus pievienota grupas patriotisko dziesmu izlase CD formātā.

Auziņa uzsver, ka runa pat aptuveni 300 lapaspusēm A4 formātā, cietais sējums, pilnkrāsu druka. Starp citu, paši Līvi par šo ieceri jau sen esot zinājuši.

“Par šo projektu esam izsenis apspriedušies gan ar Ainaru Virgu, gan Guntaru Raču. Par albuma saturu un formātu esam vienojušies ar Ainaru, kas atspoguļots arī Liepājas medijos,” uzsver idejas iniciatore.

Viņai gribējies visu sagatavot skaisti, kvalitatīvi un paveikto skaisti prezentēt, tādā veidā sakot paldies daudzajiem fotogrāfiem un citiem, kuri nesavtīgi piedalījušies šajā projektā.

“Pateicos tiem, kuri jau uzticējuši savas fotogrāfijas, lai izveidotu Līvu foto arhīvu. Īpašs paldies Līvu dažādu sastāvu dalībniekiem.

Albuma prezentācijā bija paredzēts pārsteigums – koncerts, kur simfoniskais orķestris kopā ar pieaicinātiem viesmāksliniekiem instrumentāli izpilda Līvu populārās melodijas.

Albuma sagatavošanā jau ieguldīts gana liels darbs. Līdz šim to darījām ar lielu prieku un aizrautību, priecājoties par katru jaunu fotogrāfiju un vēl nezināmu faktu Līvu vēsturē.

Pašlaik pārdomāju, vai šo ieceri turpināt. Un tomēr sliecos uz to, ka šo darbu vajadzētu pabeigt un sagatavot dāvanu Līviem, fotogrāfiem, medijiem un privātpersonām, kuras dalījušās ar saviem arhīviem un vienkārši laikabiedriem,” mazliet skumjas pārdomas pēc viss ap albumu saceltās jezgas radušās Auziņai.

TOP komentāri

 • izdeveejs
  +9 +8 -1

  izdeveejs

  30 tukstosi sodien par gramatu?/ Nu piedodiet. Vai Tija maksaa visiem fotografiem, visiem? Nu tad varbut. Bet zinot Tiju, neviens neko nesanems un buus veel pilns ar sponsoriem, kuri uz sava rekina to iespeidiis un gala gramata tapat mums maksaas vismaz 20 eiro gabalaa.
 • Gunta Rugevi¢a
  +9 +7 -2

  Gunta Rugevi¢a

  Šeit nu ir iespēja ziedot Līvu albumam uzņēmējiem un tautai, bez rūgtuma par valdības nespēju noteikt prioritātes naudas izmantošanā.
 • Patiesais
  +4 +4 0

  Patiesais

  Nu ja, ja taac skandaals izceljas un var buut taada iespeeja, ka 30 tuukstoshus nedabuu, tad jau logjisk, ka jaapaardomaa vai turpinaat. Nebuus tachu ko kavataas baast, tad kaada tam jeega!!! Vai ne?!?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl