Kanādiešu Three Days Grace vienīgais koncerts Baltijā notiks Rīgā

0 Komentāru
Kanādiešu Three Days Grace vienīgais koncerts Baltijā notiks Rīgā
Publicitātes foto

Vieni no spilgtākajiem Ziemeļamerikas alternatīvā hārdroka un postgrandža pārstāvjiem – grupa Three Days Grace no Kanādas – nākamā gada 26. janvārī uzstāsies koncertzālē Palladium. Šis būs vienīgais grupas koncerts Baltijas valstīs, kas notiks viņu jaunākā šogad iznākušā albuma Human tūres ietvaros, informē L Tips Agency pārstāve Līva Toniņa.

Grupu 1997. gadā Ontario provinces pilsētiņā Norvudā dibina solists un ģitārists Ādams Gontjērs, bundzinieks un bekvokālists Nīls Sandersons un basģitārists Breds Volsts. 2003. gadā viņiem pievienojas un par vadošo ģitāristu kļūst Berijs Stoks.

Mūzikas kritiķi grupas žanra apzīmēšanai izmanto mazliet atšķirīgus mūzikas stilus – alternatīvais hārdroks, postgrandžs, ņūmetāls –, kas arī saprotami, jo Three Days Grace radošais materiāls nav viendabīgs. Grupa izdevusi piecus albumus – katru ar trīs gadu intervālu. Trīs pirmie saņēmuši zelta, platīna un dubultplatīna statusu ASV un Kanādā. Virkne singlu ierindojušies Billboard Alternative topā.

2007. gadā Billboard nodēvēja Three Days Grace par gada roka māksliniekiem. Grupa četras reizes nominēta Kanādas augstākajai muzikālajai balvai Juno. Pirmā atpazīstamība tiek iegūta ar 2003. gadā izlaisto, grupas vārdā nosaukto albumu. Tā pazīstamākā kompozīcija I Hate Everything About You gan sarakstīta labu laiku iepriekš un kalpoja par ieraksta līguma atslēgu.

Otrā albuma One-X (2006) tapšanu iezīmē Ādama Gontjēra smagā cīņa ar zāļu atkarību. Tādu tagad par grupas vizītkarti jau kļuvušo hitu kā Animal I Have Become, Pain un Never Too Late tekstus Ādams sacerējis rehabilitācijas klīnikā. Rezultātā tapa albums, kuru pagaidām gan fani, gan kritiķi novērtējuši visatzinīgāk.

2009. gadā tiek izdots trešais albums Life Starts Now, kas ir tekstuāli ievērojami optimistiskāks un muzikāli mazāk agresīvs.

Minētās vēsmas attīstās arī nākamajā albumā Transit Of Venus, kurā manāma pat zināma elektronikas ietekme. Veselības stāvokļa dēļ 2013. gada sākumā Ādams Gontjērs atstāj grupu. Basģitārists Breds solista vietā uzaicina savu brāli Metu Volstu, kas pārsteidzoši ātri un labi iekļaujas kolektīvā. Visi kopā viņi rada grupas patlaban aktuālo albumu Human (2015), no kura tādas kompozīcijas kā I Am Machine, Painkiller un Human Race iezīmē mūziķu pašreizējās izjūtas un skatu uz apkārt notiekošo.

”Šīs dziesmas apraksta to, kas mums patlaban aktuāls. Bija daudz iekšēju cīņu un arī zaudējumu virzībā uz šo ierakstu. Mūsu mērķis bija ar mazliet izteiktāku smagumu atspoguļot to, kam esam gājuši cauri un ko jūtam. Te ir viss – skaistums, dusmas, nejūtīgums un arī vēlme aizbēgt,” jauno albumu raksturo grupas dalībnieki.

Tikai piektdien, 13. novembrī, biļetes būs pieejamas par īpašu cenu – 25 eiro. Pēc tam tās kļūs dārgākas. Biļešu iepriekšpārdošana visā Biļešu serviss tīklā un bilesuserviss.lv.
0 Komentāru