Komentāri
Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu uz Dailes teātra skatuves
Foto: Lita Krone/LETA

Ar Kena Kīzija komiskās traģēdijas Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu iestudējumu Dailes teātrī atgriezīsies bulgāru režisors Aleksandrs Morfovs, informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks nākamā gada 20. martā.  

Aleksandrs Morfovs ir īsts teātra burvis ar smalku humora izjūtu, kura iestudējumiem raksturīga īpaša mākslinieciska pasaule un karnevālisks vieglums. Režisora 2012. gadā Dailes teātrī iestudētā Nikolaja Erdmana traģikomēdija Finita la comedia! tika nominēta Spēlmaņu nakts 2012./2013. gada balvai deviņās kategorijās, tostarp arī kā gada labākā izrāde un labākais režisora darbs. Artūrs Skrastiņš saņēma balvu kā gada labākais aktieris. Iestudējums tika izvirzīts arī laikraksta Diena gada balvai kultūrā un televīzijas raidījuma 100g kultūras balvai Kilograms kultūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Amerikāņu rakstnieka Kena Kīzija romāns Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu (1962) uzreiz pēc publicēšanas kļuva par bestselleru. Labi zināma ir arī Miloša Formana filma (1975) ar Džeku Nikolsonu galvenajā lomā.

Psihiatriskajā klīnikā, kurā risinās stāsta darbība, ikviens ierauga metaforisku apkārtējās sabiedrības spoguli. Sistēma samaļ individualitāti, un cilvēks nespēj iekļauties no malas diktētā striktā dresūras režīmā vai paciest iejaukšanos personības privātajā dzīvē. Taču visšokējošākais ir tas, ka lielākā daļa pacientu šādu neciešamu dzīvi sev ir izvēlējušies labprātīgi. Nav īsti skaidrs, vai ārprātīgs esi tu pats, vai arī visi apkārtējie. Traģiski komiskie notikumi finālā noved pie attīrīšanās un atbrīvošanās – kaut arī par dārgu cenu.

Jauniestudējumā spēlēs aktieri Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Juris Žagars, Edijs Zalaks, Mārtiņš Počs, Juris Bartkevičs, Aldis Siliņš, Pēteris Liepiņš, Juris Strenga, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Aija Dzērve, Juris Kalniņš, Dainis Gaidelis, Gints Andžāns, Lauris Subatnieks, Elīna Dzelme, Sarmīte Rubule un Dārta Daneviča.

Šodien, 5. decembrī, sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm februārī un martā. Februāra piedāvājumā par īpašām cenām būs divas izrādes Mazajā zālē – Plikie un pusplikie 8. februārī un Slazdā 22. februārī. Uz šīm izrādēm visu biļešu cena būs 5 un 6 eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl