Jūrmalā ieradīsies Zviedrijas kroņprincese Viktorija

Komentāri
Jūrmalā ieradīsies Zviedrijas kroņprincese Viktorija
Foto: Flickr

Pirmdien Jūrmalā viesosies Zviedrijas kroņprincese Viktorija, piedaloties Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam ikgadējā foruma atklāšanā, kā arī tiekoties ar Jūrmalas pašvaldības delegāciju, lai pārrunātu ilgtspējīgas attīstības un vides aizsardzības jautājumus Baltijas jūras valstu kontekstā.

Vizītes ietvaros Zviedrijas kroņprincese Viktorija kopā ar Latvijas Republikas Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu un Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Sproģi atklās Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam VI ikgadējo forumu, kas veltīts Baltijas jūras reģiona konkurētspējas un digitālās saziņas pakalpojumu pilnveidošanai un stratēģijas nākotnes iezīmēšanai. Forums būs viens no lielākajiem Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumiem, pulcējot vairāk nekā 600 dalībnieku.

Pēc foruma apmeklēšanas Zviedrijas kroņprincese Viktorija dosies uz Jūrmalas kultūras centru, lai aplūkotu Zviedrijas Institūta veidoto ceļojošo izstādi Aci pret aci ar klimatu (Facing the Climate). Ekspozīcijā izstādīti piecu Zviedrijas mākslinieku un karikatūristu darbi, parādot saistošu un vienlaikus satraucošu skatījumu uz klimata pārmaiņām pasaulē. Pie Jūrmalas kultūras centra notiks Pepijas Garzeķes dzimšanas dienas svinības bērniem.

Pēcpusdienā Zviedrijas kroņprincese Viktorija tiksies ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāju Gati Truksni un pašvaldības delegāciju, pārrunājot globālās sasilšanas un klimata pārmaiņu ietekmi uz kūrortpilsētas attīstību, tostarp Jūrmalas īstenotos projektus vides aizsardzības un ilgtspējīgas saimniekošanas jomā – pasākumus jūras un Lielupes krasta erozijas mazināšanai, lietus notekūdeņu attīrīšanai, kas nonāk jūras baseinā, īpašo dabas teritoriju un liegumu saglabāšanai u.c. jautājumus.

Šī būs jau otrā Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas vizīte Latvijā. Pērn septembrī Viņas Karaliskā Augstība bija ieradusies vienas dienas vizītē Rīgā, izrādot interesi par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu un tiekoties ar augstākajām valsts amatpersonām. Kroņprincese reprezentē valsti un karaļnamu publiskos pasākumos, tostarp starptautiski.

FOTO

Lasi vēl