Jūnijā notiks festivāls Rodam Raunas novadā

Komentāri
Jūnijā notiks festivāls Rodam Raunas novadā
Nepieradinātā folka orķestris Pingvīnu Cirks. Foto: LETA

Festivāls Rodam Raunas novadā, kas Vidzemes vidienē notiks jau piekto gadu, gaidāms 5. un 6. jūnijā, informē festivāla rīkotāju pārstāvis Klāvs Kalnačs.

Kā ierasts, tā divos vakara koncertos piedalīsies nepārsātināts skaits spilgtu Latvijas mūziķu un muzikālo apvienību ar žanrisko uzsvaru uz tautas mūziku, nekomerciālo mūziku un šogad arī – kamermūziku, norāda K. Kalnačs.

Saturiski Rodam Raunas novadā ir divi galvenie virzieni: laukos iegūstamo pārtikas produktu godināšana, kā arī meklējumi Latvijas mūzikas klāstā, lai klausītājam piedāvātu to augstvērtīgo un radošo muzikālo saturu, kas Vidzemes lauku vidē dzirdams retāk.

Festivāla produkts šogad būs maize un tās cepšanas tradīcijas, kas novada sētās tiek koptas un turpinātas ikdienā arī pašlaik.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Festivāla muzikālie meklējumi izceļas ar labsirdīgu, bet rezervētu attieksmi pret pieradināto mūziku, ziņģēm un līnijdejām. Līdz šim klausītājiem piedāvātas neatkarīgās skatuves vērtības, autentiska un futūristiska tautas mūzika, bezkompromisu dziesminieki, džeza un hiphopa mākslinieki, arī veiksmīgākie melodiju veidotāji populārajā mūzikā.

Festivālam apzināti tiek izvēlēts neliels skaits dažādu žanru mākslinieku, lai klausītājam katrs muzikālais piedzīvojums paliktu atmiņā un to nepārmāktu cits – līdzīgs.

Arī šogad festivāla ietvaros notiks divi vakara koncerti, kuros katrā gaidāmas trīs mākslinieku/muzikālo apvienību uzstāšanās, kā arī noslēguma zaļumballe. 5. jūnijā Drustu ciema baznīcas kalnā un Drustu luterāņu baznīcā rīkotāji aicina baudīt

Klusās mūzikas koncertu, savukārt Skaļās mūzikas koncerts un zaļumballe norisināsies Raunas ciema pilsdrupu estrādē 6. jūnija vakarā.

Informācija par koncertu dalībniekiem sekos.

Pērn festivālā vakara koncertos uzstājās Anta Eņģele, nepieradinātā folka orķestris Pingvīnu Cirks, Zarbugans, Edavārdi, Manta un Lādezers.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl