Jūnijā notiks festivāls Rodam Raunas novadā

0 Komentāru
Jūnijā notiks festivāls Rodam Raunas novadā
Nepieradinātā folka orķestris Pingvīnu Cirks. Foto: LETA

Festivāls Rodam Raunas novadā, kas Vidzemes vidienē notiks jau piekto gadu, gaidāms 5. un 6. jūnijā, informē festivāla rīkotāju pārstāvis Klāvs Kalnačs.

Kā ierasts, tā divos vakara koncertos piedalīsies nepārsātināts skaits spilgtu Latvijas mūziķu un muzikālo apvienību ar žanrisko uzsvaru uz tautas mūziku, nekomerciālo mūziku un šogad arī – kamermūziku, norāda K. Kalnačs.

Saturiski Rodam Raunas novadā ir divi galvenie virzieni: laukos iegūstamo pārtikas produktu godināšana, kā arī meklējumi Latvijas mūzikas klāstā, lai klausītājam piedāvātu to augstvērtīgo un radošo muzikālo saturu, kas Vidzemes lauku vidē dzirdams retāk.

Festivāla produkts šogad būs maize un tās cepšanas tradīcijas, kas novada sētās tiek koptas un turpinātas ikdienā arī pašlaik.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Festivāla muzikālie meklējumi izceļas ar labsirdīgu, bet rezervētu attieksmi pret pieradināto mūziku, ziņģēm un līnijdejām. Līdz šim klausītājiem piedāvātas neatkarīgās skatuves vērtības, autentiska un futūristiska tautas mūzika, bezkompromisu dziesminieki, džeza un hiphopa mākslinieki, arī veiksmīgākie melodiju veidotāji populārajā mūzikā.

Festivālam apzināti tiek izvēlēts neliels skaits dažādu žanru mākslinieku, lai klausītājam katrs muzikālais piedzīvojums paliktu atmiņā un to nepārmāktu cits – līdzīgs.

Arī šogad festivāla ietvaros notiks divi vakara koncerti, kuros katrā gaidāmas trīs mākslinieku/muzikālo apvienību uzstāšanās, kā arī noslēguma zaļumballe. 5. jūnijā Drustu ciema baznīcas kalnā un Drustu luterāņu baznīcā rīkotāji aicina baudīt

Klusās mūzikas koncertu, savukārt Skaļās mūzikas koncerts un zaļumballe norisināsies Raunas ciema pilsdrupu estrādē 6. jūnija vakarā.

Informācija par koncertu dalībniekiem sekos.

Pērn festivālā vakara koncertos uzstājās Anta Eņģele, nepieradinātā folka orķestris Pingvīnu Cirks, Zarbugans, Edavārdi, Manta un Lādezers.

0 Komentāru