JRT Alvis Hermanis un Ģirts Ēcis iestudē pa izrādei

0 Komentāru
JRT Alvis Hermanis un Ģirts Ēcis iestudē pa izrādei
Izrādes Kontrabass publicitātes foto

7. decembrī Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē notiks pirmizrāde Iļja Ilfa un Jevgeņija Petrova romāna Divpadsmit krēsli dramatizējumam Alvja Hermaņa režijā, savukārt 12. decembrī Mazajā zālē pirmo reizi skatītājiem būs iespēja redzēt vācu rakstnieka Patrika Zīskinda lugas Kontrabass iestudējumu, kura režisors ir Ģirts Ēci, informē teātra pārstāve Daiga Bināne.

”Apslēpto dārglietu meklēšana vienā no 12 krēsliem ir iegansts, lai pastāstītu vienu no tiem ebreju stāstiem, kurā smieklīgais un smeldzīgais ir viens un tas pats. Romāns Divpadsmit krēsli savā ziņā ir arī Odesas ebreju ielas folkloras apkopojums, kura asinsgrupa ir tā pati, kas Īzaka Bābela Odesas stāstiem, taču tas tika rakstīts padomju kontekstā. Tālaika cenzūra, antisemītisms un citi apstākļi liek uztvert šo romānu kā metaforu varbūt vēl arī kaut kam citam. Interpretāciju iespējas ir atvērtas. Mēs tās izmantosim. Šā stāsta varoņi Ostaps Benders ar savu kompanjonu Kisu sen jau ir folklorizējušies, un vizualizēt tos uz skatuves no mūsu puses ir bezkaunīga un bezcerīga drosme. Mēs par to jau iepriekš atvainojamies,” saka izrādes režisors Alvis Hermanis.

”Kā lai izstāsta daudziem sen un labi zināmu anekdoti tā, lai būtu ne vien smieklīgi, bet arī mazliet žēl tās varoņu? Kur slēpjas tas āķis? Vai tas tur vispār ir? Tāds grūts, kļūdu pilns, bet skaists ceļš…” komentē aktieris Gundars Āboliņš.

Alvis Hermanis ir arī jauniestudējuma Divpadsmit krēsli scenogrāfs un dramatizējuma autors, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne. Izrādē piedalās aktieri Andris Keišs, Gundars Āboliņš, Ģirts Krūmiņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Sandra Kļaviņa vai Elita Kļaviņa, Jana Čivžele, Vilis Daudziņš, Jevgēnijs Isajevs, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Regīna Razuma, Edgars Samītis un Andis Strods.

Biļetes uz decembra izrādēm izpārdotas. No 4. decembra JRT kasē (Lāčplēša iela 25, Rīga) un internetā biletes.jrt.lv būs nopērkamas biļetes uz janvāra un februāra izrādēm.

Izrādes Divpadsmit krēsli publicitātes foto

Izrādes Divpadsmit krēsli publicitātes foto

12. decembrī JRT Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Ģirta Ēča vācu rakstnieka Patrika Zīskinda lugas Kontrabass iestudējums. Izrādes scenogrāfs – Ģirts Ēcis, piedalās aktieris Gatis Gāga.

”Kāds ir pats kontrabass? Ja jums ir viesi, viņš tūlīt lien priekšplānā. Visi nepārtraukti runā tikai par viņu. Ja jūs gribat būt divatā ar sievieti, viņš stāv blakus un uzrauga, kas notiek. Jūs kļūstat intīms – viņš noskatās,” vēsta fragments no lugas Kontrabass.

Izrāde būs par cilvēku, kurš palicis viens ar sevi, mūziku un visumu. Laimīgais…

”Izvēloties, vecākiem par spīti, muzikanta karjeru un visneparocīgāko, solo spēlei vismazāk atbilstošāko instrumentu, cilvēks pats sevi nolemj bezgala vienmuļai un vientuļai dzīvei – kā vecai lampiņai, kura deg pamestas mājas pagrabā, un vienīgais, kas var mainīt šo dzīvi, ir briesmīgs noziegums,” stāsta režisors Ģirts Ēcis.

Aktieris Gatis Gāga jautā: ”Vai jūs esat laimīgi? Vai dzīvē darāt to, kas vislabāk atbilst jūsu talantiem un spējām? Vai esat kādreiz padomājuši par reiz jaunībā izdarītās izvēles sekām? Jums derētu par to padomāt. Pat, ja tas jūs tiešā veidā neskar, jūs nekad neesat pasargāti no negaidītiem pārsteigumiem. Jo cilvēku apkārt ir tik daudz, un katrs ir citādāks, un dažreiz kāda rīcība mēdz būt ļoti neprognozējama, jo kādam varbūt vienkārši nav vairs atpakaļceļa, lai labotu reiz pieļauto kļūdu. Bet varbūt kļūdas nemaz nav? Kas mums atliek? Nekā daudz. Samierināties vai arī ne.”

Biļetes ir pieejamas uz izrādēm 13., 17., 18., 21. un 23. decembrī.

Plašāka informācija par jauniestudējumiem teātra mājaslapā jrt.lv.

0 Komentāru