Joņevs par romānu “Jelgava 94” saņēmis ES Literatūras balvu

0 Komentāru
Joņevs par romānu “Jelgava 94” saņēmis ES Literatūras balvu
Jānis Joņevs "Latvijas Literatūras gada balvas 2013" pasniegšanas ceremonijā. Foto: Evija Trifanova, LETA

Šā gada Eiropas Savienības (ES) Literatūras balvu saņēmis rakstnieks Jānis Joņevs par romānu “Jelgava 94”, liecina Eiropas Komisijas (EK) paziņojums.

Balvu, kas atzinība labākajiem jaunajiem autoriem Eiropā, šogad saņēmuši Bens Bluši (Albānija), Milens Ruskovs (Bulgārija), Jans Ņemecs (Čehija), Makiss Tsitass (Grieķija), Odnija Eira (Islande), Armins Ēri (Lihtenšteina), Pjērs Mejlaks (Malta), Ogņens Spahičs (Melnkalne), Marente de Mora (Nīderlande), Ugļeša Šajtinacs (Serbija), Birgila Oguza (Turcija) un Īvija Vailda (Lielbritānija), kā arī Joņevs.

“Šī balva tiek pasniegta labākajiem jaunajiem autoriem Eiropā neatkarīgi no viņu izcelsmes valsts un valodas. Mērķis ir izcelt labāko Eiropas mūsdienu literatūrā, veicināt pārrobežu tirdzniecību un rosināt citu valstu literatūras darbu tulkošanu, publicēšanu un lasīšanu. ES jaunā programma “Radošā Eiropa” piedāvā līdzekļus tulkošanai, lai palīdzētu autoriem piesaistīt citai tautībai piederīgu un citā valodā runājošu lasītāju uzmanību,” sacīja ES izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu.

Katrs uzvarētājs saņem 5000 eiro, un autoru darbu izdevēji ir mudināti lūgt ES finansējumu godalgoto grāmatu tulkošanai citās valodās, lai tās sasniegtu jaunus tirgus.

Literatūras balvu rīko EK sadarbībā ar Eiropas Grāmatu tirgotāju federāciju, Eiropas Rakstnieku padomi un Eiropas Izdevēju federāciju.

Joņeva romāns “Jelgava 94” ir par jaunu cilvēku vēlmi un centieniem nostāties pretī ierastajai pasaules kārtībai, atšķirties no citiem, meklēt savu ceļu. “Jelgava 94” ir pirmā rakstnieka grāmata.

Šā gada balvu ieguvējus apbalvos ceremonijā, kas notiks 18. novembrī Briseles saietu namā Concert Noble, klātesot izglītības un kultūras eirokomisārei, Eiropas Parlamenta deputātiem un Itālijas ES prezidentūras pārstāvjiem.

Kopš ES Literatūras balvu pirmoreiz izsludināja 2009. gadā, ES ir sniegusi finansējumu 56 no 59 laureātu grāmatu tulkošanai 20 dažādās Eiropas valodās.

0 Komentāru