Jaunajā Rīgas teātrī izskanēs Vladislava Nastavševa mūzikas koncerti

0 Komentāru
Jaunajā Rīgas teātrī izskanēs Vladislava Nastavševa mūzikas koncerti
Publicitātes foto

No 7. līdz 10. oktobrīim uz Jaunā Rīgas teātra Lielās zāles skatuves notiks režisora un komponista Vladislava Nastavševa koncerti ”Eskeipista dienasgrāmata 2”, kuros skanēs jau skatītāju iemīļotās dziesmas ar Mihaila Kuzmina vārdiem un klaviermūzika no izrādes ”Peldošie – ceļojošie”.

Pirmo reizi ar izrādē skanošajām dziesmām Vladislavs Nastavševs skatītājus iepazīstināja 2013. gada septembrī, kad starptautiskajā Jaunā teātra festivālā ”Homo Novus” izskanēja koncerts ”Eskeipista dienasgrāmata”.

Eskeipisms (no angļu valodas vārda escape) mūsdienu izpratnē nozīmē psiholoģisku bēgšanu no nepatīkamiem vai banāliem ikdienas notikumiem, depresijas vai skumjām, atkāpjoties izklaides un laika kavēkļu pasaulē.

Plašāka informācija par koncertu JRT mājaslapā: jrt.lv/eskeipista-dienasgramata-2. Biļetes nopērkamas JRT kasē (Lāčplēša iela 25) un internetā biletes.jrt.lv.

9. un 10. oktobrī Jaunā Rīgas teātra izrāde ”Oblomovs” Alvja Hermaņa režijā tiks izrādīta starptautiskajā teātra forumā ”TEART” Minskā, Baltkrievijā.

Teātra forumu ”TEART”, kas šogad norisinās no 27. septembra līdz 22. oktobrim, organizē Vizuālās un skatuves mākslas centrs ”ART Corporation” un ”Belgazprombank” ar Baltkrievijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. ”ART Corporation” ir nevalstiska organizācija, kas īsteno kultūras un izglītības projektus kino, teātra un vizuālās mākslas jomā ar mērķi uzlabot Baltkrievijas statusu un tēlu pasaulē. Centrs organizē arī Minskas Starptautisko kino festivālu ”Listapad”, meistarklases režisoriem, aktieriem, tehniskajiem darbiniekiem un horeogrāfiem, producē teātra izrādes un rīko izstādes, kā arī diskusijas par aktuāliem jautājumiem kultūrā.

Teātra foruma ”TEART” misija ir piedāvāt Baltkrievijas publikai labākās teātra izrādes no visas pasaules. Festivāls notiek kopš 2011. gada, programmā iekļauto izrāžu režisoru vārdi ir pasaulē labi zināmi – Romeo Kasteluči, Kristians Lupa, Alvis Hermanis, Oskars Koršunovs, Kirils Serebreņņikovs, Gregošzs Jaržina, Vasīlijs Barhatovs u.c.

Šīgada foruma programmā ir iekļautas teātra izrādes no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovēnijas, Dānijas, Vācijas, Polijas un Krievijas. Baltijas valstis pārstāvēs Jaunais Rīgas teātris (Latvija), Viļņas pilsētas teātris (Lietuva) un teātris ”NO99” (Igaunija).

JRT jau viesojies šajā forumā ar režisora Alvja Hermaņa izrādēm ”Klusuma skaņas” (2011) un ”Garā dzīve” (2013).

Festivāla mājaslapa: teart.by/news

0 Komentāru