Komentāri
Jaunā Rīgas teātra aktieri piedalīsies “Dzejas dienās”
Jānis Rokpelnis, Uldis Bērziņš, Juris Veitners, Leons Briedis U.Bērziņa mājas pagalmā Kr. Barona ielā, 1970. gadu vidus. Foto no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma

”Dzejas dienu” ietvaros 15. septembrī Mazajā Ģildē dzeju par mūsu mātēm un tēviem, mums un Latviju lasīs Maija Apine, Ģirts Krūmiņš un Ivars Krasts.

Klasisks dzejas vakars ”Dzejas dienās” notiks trīspadsmito reizi.

”Lasījumam būs trīs daļas,” stāsta Liāna Langa. ”Mūsu mātes un tēvi ir latviešu laikmetīgās dzejas priekšteči un arī attīstītāji mūsdienās, kuriem esam bezgala pateicīgi kā savām mātēm un tēviem. Pateicīgi ne vien viņu izcilajai daiļradei, bet arī cilvēciskajai un morālajai stājai. Otrajā daļā skanēs dažādu paaudžu dzejnieku darbi. Tas būs lasījums, kurā laikmetīgā latviešu dzeja un mūsu dzīve caur dzejnieku intelektu un talantu iemirdzēsies krāšņā spektrā un daudzbalsībā. Dzirdēsim vienu dzejoli no katra programmā iekļautā autora. Vakara noslēguma dzejoļi būs veltīti Latvijai. Man šķiet, ka šobrīd piedzīvojam politiski nemierīgu laiku, kad ir liela velēšanās pieminēt Latviju, lasot mūsu valstij veltītus dzejoļus. Ar lielu interesi gaidu pirmdienas vakaru, lai dzirdētu latviešu dzeju izcilu Jaunā Rīgas teātra aktieru interpretācijā, kā arī aktieru muzicēšanu. Dzejnieki laipni aicināti nākt un paklausīties, kā viņu dzeju lasīs aktieri!”

Dzejas lasījumā ”Mūsu mātes un tēvi. Mēs. Latvija” Mazajā Ģildē pirmdien, 15. septembrī, plkst. 18:00 piedalīsies trīs Jaunā Rīgas teātra aktieri – Maija Apine, Ģirts Krūmiņš un Ivars Krasts. Lasījuma režisore ir Maija Apine. Idejas autore – Liāna Langa.

Klasisks dzejas vakars sāksies ar Valsts prezidenta, Nacionālās rakstniecības atbalsts fonda patrona Andra Bērziņa uzrunu, pasniedzot prēmijas pirmā rakstniecības konkursa laureātiem Jānim Rokpelnim un Arvim Vigulam.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl