Komentāri
Izziņota Senās mūzikas festivāla programma un biļešu tirdzniecība
Publicitātes foto

Senās mūzikas festivālā, kas šovasar notiks jau 21. reizi, no 8. līdz 11. jūlijam Rīgā un Rundālē klausītāji varēs baudīt itāļu baroka meistardarbus, senās angļu dziesmas, gregoriskos dziedājumus, Indijas klasiskās mūzikas šedevrus. Festivāla noslēgumā jau tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls Gadalaiki.

Festivāla koncertos uz skatuves kāps pasaulslavenais baroka vijolnieks Džuljāno Karminjola, Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers, vienpadsmitgadīgais brīnumbērns – vijolnieks Daniils Bulajevs; dzirdēsim Kremerata Baltica, baroka mūzikas orķestri Collegium Musicum Riga, grupu Schola Cantorum Riga, Latvijas Radio kori, Sinfonietta Rīga un citus mūziķus, īsi dalīubnieku sastāvu ieskicē VSIA Latvijas Koncerti pārstāve Rinta Bružēvica.

8. jūlijā Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā Mazajā ģildē virtuozās, vokāli sarežģītās un filigrāni ornamentētās 17.-18. gs. itāļu baroka operu ārijas Elīnas Šimkus un Collegium Musicum Riga atskaņojumā kontrastēs ar apcerīgajām, viegli plūstošajām senajām angļu Art songs žanra dziesmām.

Koncerts Gregoriskie dziedājumi un dūdas 9. jūlijā Rīgas Domā aizvedīs klausītājus viduslaiku mūzikas noslēpumainajā pasaulē.

10. jūlijā Sv. Pētera baznīcā koncertā Indijas klasiskās mūzikas šedevri – no Indijas caur tūkstošgadēm mūziķi Akašs Sergejs Ancupovs (Latvija), Sandžu Višnu Sahai (Indija) un Ludmila Žurkova (Latvija) spēlēs senas un simboliskas rāgas no Ziemeļindijas, kuru atskaņošana saistīta ar saulrieta laiku un vēlajām vakara stundām. Nakts koncertā skanēs par angļu Orfeju dēvētā komponista Henrija Pērsela mūzika Latvijas Radio kora izpildījumā.

Senās mūzikas festivāla Rundāles diena 11. jūlijā sāksies ar muzikālu uzvedumu Pasaka par Ķēniņu Strazdubārdu, kas ļaus mazajiem klausītājiem iepazīt gudro Ķēniņu Strazdubārdu, kurš pārmācīs izlutināto un kaprīzo princesi. Pirms koncerta pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās.

Rundāles pils Baltajā zālē klausīsimies Džovanni Batista Pergolēzi un Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbus Elīnas Šimkus, Sergeja Jēgera, Rīgas Doma zēnu kora un Collegium Musicum Rīga izpildījumā, kā arī Džuljāno Karminjolu, kuru pasaules mūzikas apskatnieki godā par baroka vijoles princi. Karminjola muzicēs kopā ar Sinfonietta Rīga.

Savukārt Zelta zālē ar klasiķu šedevriem mūs pārsteigs viens no pilnīgāk aprīkotajiem zvanu ansambļiem pasaulē – Arsis no Igaunijas.

Senās mūzikas festivāla noslēgumā Rundāles pils dārzā tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls Gadalaiki, bet pirmo reizi solists tā atskaņojumā būs vienpadsmitgadīgais brīnumbērns Daniils Bulajevs, kurš jau astoņus gadus spēlē gan vijoli, gan klavieres. Daniils uz skatuves debitējis piecu gadu vecumā, bet septiņos gados jau pirmo reizi uzstājies kopā ar simfonisko orķestri. Talantīgais vijolnieks spēlēs kopā ar Kremerata Baltica.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Lasi vēl