Izziņo nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominantus

0 Komentāru

Tuvojas gada lielākais notikums Latvijas kino nozarē – “Lielā Kristapa” balvas pasniegšana, kamdēļ šodien, 6. oktobrī, nosauktas tās kinolentes, kuras par prestižo apbalvojumu sacentīsies, vēsta TV3 Ziņas.

Šogad nav izteiktu favorītu un cīņa par godalgām sagaidāma īpaši sīva.

Neņemot vērā, ka kino nozarei aizvadītais gads bijis sarežģīts – uz laiku filmēšanas process pandēmijas dēļ gandrīz apstājās, kā arī ilgstoši slēgti bijuši kinoteātri – filmu ražu nozares eksperti vērtā kā labu.

Ieva Romanova, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja

“Kino cilvēki ir kā partizāni, ir grūti apstākļi, ir purvs, aukstums, sniegs, ir arī pandēmija, bet mēs ejam uz priekšu un strādājam. Mēs mazliet baidījāmies, kā būs. Vai producenti iesniegs filmas, vai mums nevajadzēs atvirzīt festivāla norisi uz vēlāku laiku. Bet filmas ir, un filmu ir daudz.”

Kopumā kinobalvai šogad pieteikta 91 filma, no kurām astoņas ir pilnmetrāžas spēlfilmas, bet 20 pilnmetrāžas dokumentālās filmas. Visvairāk nomināciju – kopumā 11 – saņēmusi režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma “Gads pirms kara”. Savukārt otro vietu ar 10 nominācijām dala pat trīs kino veikumi – režisores Martas Elīnas Martinsones debijas filma “Tizlenes”, režisores Lailas Pakalniņas darbs “Spogulī” un daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene”.

Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja

“Šā gada lielais Kristaps parādīs, ka nekas kino nozarē nav apstājies, process ir ticis nodrošināts. Filmas ir ļoti interesantas, žanriski daudzveidīgi darbi, stilistiski daudzveidīgi. Ir tapusi pirmā daudzsēriju filma… Tā nenoliedzami ir ļoti laba ziņa, ka ienāk jauni, talantīgi režisori. Mums ir vairākas spilgtas debijas.”

Savukārt par labākās pilnmetrāžas filmu sacentīsies četras kinolentes: jau pieminētie darbi –  “Gads pirms kara”, “Tizlenes” un “Spogulī”, kā arī vēl viena debija – Daces Pūces pirmā pilnmetrāžas filma –  “Bedre”.

Arta Ģiga, “Lielā Kristapa” atlases komisijas pārstāve

“Interesanti, ka bija pilnīgi atšķirīgi skatpunkti uz vienām un tām pašām filmām, mēs redzējām tās pilnīgi atšķirīgi, līdz ar to es varu teikt, ka tas lēmums ir krietni izsvērts, kas tad beigās ir ticis pie nominācijām. Mēs bijām vienprātīgi par spēlfilmām, vienprātīgi par dokumentālajām filmām, bet domas dalījās par abiem īsmetrāžas formātiem.

Jau šodien, 6. oktobrī, nosaukts arī šā gada “Lielā Kristapa” mūža balvas ieguvēja vārds – ar šādu titulu godinās kostīmu mākslinieci Ievu Kundziņa, kuras karjera aizsākās jau pirms 55 gadiem.

“Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies īsi pirms Latvijas neatkarības dienas – no 11. līdz 15. novembrim gan digitālajā vidē, gan klātienē, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija valstī.

0 Komentāru