Izstādē Olimpiskais ķermenis atklājas cilvēka ķermenis kustībā

Komentāri

Maija Tabaka, Ritums Ivanovs, Jānis Pauļuks – tie ir tikai daži no māksliniekiem, kuru darbi zem nosaukuma Olimpiskais ķermenis līdz 28. maijam vairākās zālēs izkārtoti Mūkusalas Mākslas salonā. Izstādes centrā – cilvēka ķermenis kustībā.

Līga Lindenbauma, izstādes Olimpiskais ķermenis kuratore

Veidojot šo izstādi, man bija diezgan liels pārsteigums, ka ķermeņa attīstīšanas kultūra, vingrojumi un sports kā tāds, tas principā sākās tikai no 19. gadsimta otrās puses.

Gleznas, fotogrāfijas, kinohronika un pat sportistu trofejas – tas viss aptver arī vairāk nekā gadsimtu seno olimpisko spēļu tradīciju. Neizpaliek arī viegla ironija par šo sporta sacensību politisko piegaršu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpat sava veida personālizstādi par sporta tematiku Mazajā zālē piedzīvos mākslinieka, fotogrāfa Andreja Strokina ekspozīcija no arhīvos un antikvariātos atrastiem un priekšmetiem un fotogrāfijām.

Andrejs Strokins, mākslinieks un fotogrāfs

Konteksts ir pilnībā mainīts. Man bija svarīgi, ka skatītājs pats var ielikt to domugraudu iekšā tajos attēlos, jo viņi ir atbrīvoti no valstiskās piederības vai no konkrētas personības piederības.

Bet desertā džezs, šī žanra izcilnieku, visu trīs Baltijas valstu vadošo džeza mūziķu Tree Stones Quartet izpildījumā. Pēc apmēram 60 daudzviet Eiropā nospēlētiem koncertiem beidzot četrotne satiksies Rīgā. Šoreiz koncerta organizatora lomā sitaminstrumentu virtuozs Kaspars Kurdeko, vienīgais latvietis šajā sastāvā.

Koncertprogrammā būšot gan melodijas no kvarteta pirms trīs gadiem ierakstītā debijas albuma, gan lietuviešu mūziķi atsūtītā video sveicienā sola, ka klausītājiem Latvijā būs arī pārsteigumi.

Bieži vien ir tā, ka mūziķi bez mēģinājuma satiekas tikai uz skatuves. Šoreiz visu trīs Baltijas valstu džeza virtuozi satiksies vien dažas stundas pirms kāpšanas uz skatuves dēļiem. Šādi koncerti – lielā mērā ir improvizācija un mūzikas radīšana uz vietas, kurā vienlaikus piedalās arī klausītāji.

Video

Lasi vēl