Dambis izdod metālmūzikas izlasi Latvijas Metāls

Komentāri
Dambis izdod metālmūzikas izlasi Latvijas Metāls
Foto: LETA

Latvijas metālmūzikas cienītāji tiek iepriecināti ar pavisam jaunu mūzikas izlasi Latvijas Metāls, kuru apkopojis un izdevis grupas Inokentijs Mārpls līderis un viens no radio NABA raidījuma Bitīt’matos vadītājiem – Dambis. Izlases prezentācijas koncerts ar vairāku tajā pārstāvēto grupu dalību notiks 12. jūnijā klubā Nabaklab.

Pēdējais pašmāju smagās mūzikas ierakstu apkopojums izlasē Melnā Piektdiena tika izdots 2006. gadā, ko tolaik kompaktdiskos izdeva mūzikas izdevniecība Aghast Recordings. Nu Dambis, kurš latviešu mūzikas izlašu klāstu jau gadiem bagātinājis ar neatkarīgo grupu izlasēm Odekolons un Latvijas Punk/ HC, metis izaicinājumu metālmūzikai.

”Kopš iepriekšējās latviešu metālmūzikas izlases nākšanas klajā bija pagājuši gandrīz desmit gadi – pietiekami ilgs laiks, kas ļāvis uz pašmāju metālmūzikas skatuves rasties un no jauna sevi apliecināt daudzām interesantām apvienībām. Tā kā trūka ieraksta, kur vienuviet būtu iespējams gūt iespaidus par norisēm šajā scēnā pēdējo gadu laikā, šķita likumsakarīga Latvijas metālmūzikas izlases apkopošana un izdošana tieši šajā laikā,” izlases izdošanu pamato Dambis.

Izlasē ”Latvijas Metāls” apkopotas dziesmas, kas ierakstītas pēdējo sešu gadu laikā, tomēr galvenokārt tajā iekļautas 2014. gadā tapušas dziesmas un skaņdarbi. Savukārt grupas pārstāv tādus metālmūzikas virzienus kā Heavy, Hard, Thrash, Black, Death, Grind, Crust. Zīmīgi, ka izlasē dziesmas skan tikai latviešu valodā.

Izlasē iekļauts pa dziesmai no grupām Green Novice, Huskvarn, Malduguns, Kapakmens, Lassie the Cat, Deodium, Skyforger, Grondh, Retrace My Life, Sia Radikal, Rūsa, Seborrhea, Darrva, Tesa, Chaosact, Sen Senie Senči, Wagars, Apēdājs, Relicseed, Inokentijs Mārpls, Sanctimony un Mūžamežs.

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Vāka zīmējuma autors – Māris Āboliņš.

Izlases prezentācijas koncerts notiks piektdien, 12. jūnijā, klubā ”Nabaklab” (Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12). Koncertā uzstāsies grupas Deodium, Chaosact, Apēdājs un Raita Sameša projekts Mūžamežs. Pēc koncerta mūziku nodrošinās DJ Grautiņš (Alternative.lv). Sarīkojuma sākums plkst. 21.00, ieejas maksa – 2 eiro.

Jau šobrīd izlasi Latvijas Metāls ir iespējams iegādāties mūzikas ierakstu veikalos Randoms, UPE un LP, kā arī klubā Nabaklab un citos mūzikai draudzīgos klubos un kafejnīcās.

Lasi vēl