Izcilajai latviešu māksliniecei Džemmai Skulmei – 90!

0 Komentāru
Izcilajai latviešu māksliniecei Džemmai Skulmei – 90!
Foto: LETA

Jubileja tiek svinēta ar jauno mākslinieku izstāžu ciklu un aicinājumu uz mākslas atmodu. Mākslinieci šodien sveica politiķi, mākslinieki un draugi.

Izcilā māksliniece Džemma Skulme ir atstājusi nedzēšamas pēdas Latviešu kultūrā. Arī šodien, savos deviņdesmit, viņa ir aktīva. Māksliniece izlēmusi savu jubileju izmantot, lai pievērstu sabiedrības uzmanību uz mākslas telpu trūkumu.  ”Negribētos šo pasauli atstāt tik neizšķirīgiem, kā lai mēs skatāmies tautai acīs, ja neparādām to, kas radās un ir radies, un uz kā tautas gars ir audzis,” tā Džemma Skulme.

Foto: LETA

Foto: LETA

Džema Skulme aicina neaizmirst par latviešu mākslinieku darbiem un kopīgiem spēkiem izveidot muzeju, kurā tos būtu iespējams aplūkot. Mākslinieces ideju atbalsta arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis: ”Man ir kauns, ka mums tiešām valstī nav vietas, kur varam plaši iepazīties ar mūsu mākslinieku darbu.

Visas vasaras garumā Kalnciema kvartālā bija iespējams aplūkot septiņu jauno mākslinieku veidotās izstādes – visu šo izstāžu cikla Vasaras mājas galvenais vadmotīvs bija Džemma Skulme un viņas 90 gadu jubileja. ”Es gribētu nosaukt to par kārtīgu katalizatoru, kad mēs aktualizējam un sabiedrībā ir viedoklis, ka privātie taisās būvēt laikmetīgo muzeju, bet tur nepietiks vietas tam, ko mēs gribam,” norāda mākslas mecenāts Jānis Zuzāns.

Foto

Šā gada beigās tiks pabeigta Valsts mākslas muzeja rekonstrukcija. Tajā būs apskatāmi Latviešu vecmeistaru darbi, bet pēckara periodā radītā māksla parādās vien atsevišķās izstādēs.

Džemma Skulme aicina kopīgiem – valsts, pašvaldības un privātiem – spēkiem šo tukšumu aizpildīt.

Džemma Skulme ir viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Alegoriski attēlojot pagātni un tagadni, viņa savos darbos parāda tautas likteni, izcelsmi un pēctecību. Džemma Skulme ir arī veicinājusi Trešās atmodas kustību.

Video

0 Komentāru