Komentāri

Jubileja tiek svinēta ar jauno mākslinieku izstāžu ciklu un aicinājumu uz mākslas atmodu. Mākslinieci šodien sveica politiķi, mākslinieki un draugi.

Izcilā māksliniece Džemma Skulme ir atstājusi nedzēšamas pēdas Latviešu kultūrā. Arī šodien, savos deviņdesmit, viņa ir aktīva. Māksliniece izlēmusi savu jubileju izmantot, lai pievērstu sabiedrības uzmanību uz mākslas telpu trūkumu.  ”Negribētos šo pasauli atstāt tik neizšķirīgiem, kā lai mēs skatāmies tautai acīs, ja neparādām to, kas radās un ir radies, un uz kā tautas gars ir audzis,” tā Džemma Skulme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Džema Skulme aicina neaizmirst par latviešu mākslinieku darbiem un kopīgiem spēkiem izveidot muzeju, kurā tos būtu iespējams aplūkot. Mākslinieces ideju atbalsta arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis: ”Man ir kauns, ka mums tiešām valstī nav vietas, kur varam plaši iepazīties ar mūsu mākslinieku darbu.

Visas vasaras garumā Kalnciema kvartālā bija iespējams aplūkot septiņu jauno mākslinieku veidotās izstādes – visu šo izstāžu cikla Vasaras mājas galvenais vadmotīvs bija Džemma Skulme un viņas 90 gadu jubileja. ”Es gribētu nosaukt to par kārtīgu katalizatoru, kad mēs aktualizējam un sabiedrībā ir viedoklis, ka privātie taisās būvēt laikmetīgo muzeju, bet tur nepietiks vietas tam, ko mēs gribam,” norāda mākslas mecenāts Jānis Zuzāns.

Foto

Šā gada beigās tiks pabeigta Valsts mākslas muzeja rekonstrukcija. Tajā būs apskatāmi Latviešu vecmeistaru darbi, bet pēckara periodā radītā māksla parādās vien atsevišķās izstādēs.

Džemma Skulme aicina kopīgiem – valsts, pašvaldības un privātiem – spēkiem šo tukšumu aizpildīt.

Džemma Skulme ir viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Alegoriski attēlojot pagātni un tagadni, viņa savos darbos parāda tautas likteni, izcelsmi un pēctecību. Džemma Skulme ir arī veicinājusi Trešās atmodas kustību.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl