Iron Maiden bijušais solists atkal koncertēs Rīgā

Komentāri
Iron Maiden bijušais solists atkal koncertēs Rīgā
Publicitātes foto

2. maijā klubā Nabaklab uzstāsies bijušais leģendāro grupu Iron Maiden un Wolfsbane solists Bleizs Beilijs, kurš, pārtraucot darbību Iron Maiden, jau vairākus gadus pievērsies solokarjerai.

Bleiza Beilija (Blaze Bayley) muzikālās gaitas sākās 1984. gadā, kad, dažādu nakts darbu nomocīts, kā vokālists izmēģināja spēkus Lielbritānijas glam rock grupā Child’s Play un pieņēma savu pseidonīmu (mūziķa īstais vārds ir Beilijs Aleksandrs Kuks). Tālākās muzikālās aktivitātes turpinājās grupā Wolfsbane un septiņu gadu garumā viņš bija tās līderis un vokālists. 1988. gadā par grupu interesi izrādīja slavenais producents Riks Rubins un pēc līguma noslēgšanas ar viņa ierakstu kompāniju Def American Rec., klajā nāca pirmais Wolfsbane albums Live Fast, Die Fast. 1990. gada Iron Maiden Lielbritānijas koncertturnejā Wolfsbane bija iesildošā grupa. Pirmais albums tika pārdots 25 tūkstošu tirāžā, grupa tika dēvēta par britu rokenrola nākotni, taču producents bija gaidījis ko vairāk un novērsās no jaunajiem censoņiem. Kopš tā laika Wolfsbane joprojām koncertē, neņemot vērā vairākas ilgas klusuma pauzes un ziņas par apvienības izjukšanu.

1993. gada februārī viens no labākajiem vokālistiem rokmūzikas vēsturē – Brūss Dikinsons – sensacionāli paziņoja par savu aiziešanu no grupas Iron Maiden. Pēc dažām nedēļām ar piedāvājumu ieņemt vakanto vokālista vietu grupā pie Bleiza vērsās tās līderis Stīvs Hariss. Pēc smagas iekšējas cīņas par uzticību savai grupai un pārdomām par tās nākotnes perspektīvām Beilijs nolēma piekrist. Ar Iron Maiden ierakstīti divi studijas albumi un Beilijs Iron Maiden pameta, pie grupas vokālajiem pienākumiem atgriežoties Brūsam Dikinsonam 1999. gadā. Uzreiz pēc šiem notikumiem Bleizs Beilijs dibina sava paša vārdā sauktu grupu un izdod kritiķu atzinīgi novērtēto pirmo albumu Silicon Messiah.

Latvijā mūziķis uzstāsies trešoreiz, 2009. gadā veiksmīgi aizvadīts viņa koncerts Rīgas klubā Melnā piektdiena, savukārt pagājušā gada jūnijā Bleizs Beilijs uzstājās Liepājas rokklubā Fontaine Palace.

Nabaklab atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, koncerta sākums plkst. 20:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē ticketshop.lv.

Lasi vēl