Interesanti: Lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas šogad notiks britu karaliskās pils pļavā

0 Komentāru
Interesanti: Lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas šogad notiks britu karaliskās pils pļavā
Foto: Publicitātes foto, Bērzes Strazdes

Latviešu izklaides pasākumu organizatori Anglijā – apvienība Bērzes Strazdi – informē, ka šogad lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas dzīvojošajiem tautiešiem noritēs britu karaliskās Rokingemas pils īpašumos Anglijā, Korbijā. Rokingemas pils bija iecienīta slavenā angļu rakstnieka Čārlza Dikensa medību un atpūtas vieta. Tajā filmēta BBC Anglijas pilsoņu kara drāma By the Sword Divided, televīzijas seriāls Arnescote Castle, kā arī tā redzama leģendārajā parodijfilmu klasikā Top Secret! ar Holivudas aktieri Velu Kilmeru galvenajā lomā.

Līgo svētkos Lielbritānijā pulcē pat 2300 “jāņotājus”

Tā kā vasaras saulgriežu svinības – Jāņi – tradicionāli ir nozīmīgākais svešatnē dzīvojošo tautiešu kopā sanākšanas pasākums, Bērzes strazdi jau ceturto gadu pēc kārtas rīko lielākos tradīcijām bagātākos, muzikālākos un iespaidīgākos Līgo svētkus Lielbritānijā. Ar katru gadu latviešu skaits tajos pieaug. Pirmajos rīkotajos Jāņos Anglijas latviešu īpašumā Mūsmājas ieradās aptuveni 970 cilvēki, pērn Daugavas Vanagu lauku īpašumā Mūsmājas jau bija 2300 svinētāju. Šovasar Bērzes strazdi ir sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem vēl grandiozāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils (Rockingham Castle) īpašumos.

FOTO no iepriekšējā gada svētkiem

Šogad Rikongemas pils īpašumos uzstāsies Dakota un Credo

Vislielākie Līgo svētki ārpus Latvijas šogad tiks svinēti Lielbritānijā tā kā nekad iepriekš! Vēl skaļāk, vēl krāsaināk un tradīcijām bagātāk! Svinības 52 hektārus lielajā Rokingemas pilsmuižas Lielajā parkā norisināsies no 19. līdz 21. jūnijam. Agrajiem līgotājiem būs iespēja iesildīt balsis un deju soli ar latviešu dziesmām, grupām Dakota un kavermūzikas virtuoziem Mazie Rakari. Bet visu svētku garumā – dejotāji, dziedātāji, koklētāji un aktieri, aktivitātes bērniem ar baloniem, klauniem, radošām darbnīcām un sportiskām izklaidēm latviskā garā. Būs arī Jāņu tirdziņš ar gardajiem latviešu labumiem, alu, amatnieku rokdarbiem. Un, protams, Jāņu vainaga pīšana un Lielā Jāņu ugunskura iedegšana un apdziedāšana, kā arī jestrā un tradicionālā nakts balle līdz rītausmai ar dzīvajām grupām Mazie Rakari, Dakota un Credo. Vēl varēs baudīt teātra skatus no Miču-Maču Silmači, un Limuzīns Jāņu nakts krāsā un citu latviešu filmu skatīšanos brīvdabas kino zem klajas debess.

Svētki organizēti visiem!

“Mēs, visa latviešu sabiedrība, esam pelnījuši Anglijā piedzīvot šos svētkus. Turklāt fantastiskais pļavas ielejas reljefs ar skatuvei piemērotu uzkalnu, veido savdabīgu dabas amfiteātri. Ideāla vieta ar labu skatuvi, vērienīgu piedāvājumu no vietējiem latviešu tirgotājiem, amatniekiem un izklaides, kultūras programma visai ģimenei – tādi būs šie svētki,” stāsta svētku organizators Toms Zeltiņš.

Jāņu pasākuma organizācijā jau kopš septembra aktīvi piedalās 12 cilvēku komanda, bet pasākuma dienās brīvprātīgo skaits sasniegs pat 80 cilvēkus. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu drošu un jautru svētku norisi – kā nekā, Rokingemas pils Lielā parka ietilpība ir 4 reizes lielāka nekā Mūsmājas!

Šie noteikti būs gada ģimeniskākie svētki! It sevišķi latviešiem ārzemēs! Ņemiet līdzi vecvecākus, bērnus, suni (neaizmirstiet arī mazos maisiņus), grilu, tautastērpu, sporta apavus un alu, šis būs vispiemērotākais pasākums, kuru varēsiet pavadīt ģimenes lokā, labu draugu kompānijā un vislatviskākajā atmosfērā – Lielākajos Līgo Svētkos ārpus Latvijas 2015!
Uz tikšanos!

Jāņu svinību programma Rokingemas pils Lielajā parkā

  • Piektdiena, 19. jūnijs – līgotāji būs gaidīti no plkst. 16:00. Tīkamākās vietas izvēle naktsmītnei. Latviešu amatnieku un tautisko gardumu tirdziņš. Vakarā populārās kavergrupas Mazie Rakari un leģendārās grupas Dakota koncerts.
  • Sestdiena, 20. jūnijs – plkst. 10.00 rīta rosme kopā ar folkloras kopu Žeberi no Pīterboro. Dalībnieku pieteikšanās visdažādākajām stafetēm, sporta spēlēm un citām aktivitātēm visas dienas garumā. Plkst. 18.00 – Bērtonas amatieru teātris Strops ar Sroderdienām Silmačos, Tautas deju kolektīva Salenieki no Londonas un Jauniešu deju kolektīva “Rakstā” no Pīterboro, Lesteres folkloras kopas un koklētāju uzstāšanās. Pēc koncerta – Lielā Ugunskura iedegšana un apdziedāšanas rituāls. Ilgi gaidītā zaļumballe līdz pašai rītausmai kopā ar lielisko grupu “Credo”, dejas līdz pirmajai rīta gaismai kopā ar pasākuma organizatoriem Bērzes Strazdi.
  • Svētdien, 21. jūnijs – konkursu un spēļu uzvarētāju paziņošana, brokastīs latviešu tradicionālie ēdieni. Līdz plkst. 14.00 eksursijām atvērta būs arī Rokingemas pils!

Ieejas maksa iepriekšpārdošanā:
Līgotājs (a) vecumā no 15-17 gadiem
Ar šo biļeti ir jāuzrāda derīgs ID (pase, provisional driving license, Studenta karte utt.) – £15

Līgotājs(a) vecumā virs 18 gadiem – £20

Līgotājs(a)+ telts – £22

Līgotājs(a) + Dzīvojamā māja/piekabe – £32.00

Līgotāju ģimene 2 pieaugušie + bērns
Šis biļetes tips ir veidots speciāli ģimenēm ar bērniem, lai vecākiem būtu iespēja mazliet ieekonomēt. :) Pērkot šo biļeti, bērnam vecumā no 0-14 ir jābūt līdzi pie ieejas pasākumā – £30.00

Bērniem līdz 14 gadu vecumam – ieeja brīva
Telts vieta
Šoreiz vārdam “telts” ir plaša nozīme – Gazebo arī ir ATSEVIŠĶA telts, kurai vajag atsevišķu biļeti – £5.00

0 Komentāru