Inokentijs Mārpls izdod jaunu albumu – Tup’n turies

0 Komentāru
Inokentijs Mārpls izdod jaunu albumu – Tup’n turies
Foto: Olafs Apustulis

Jaunu albumu Tup’n turies sarūpējusi leģendārā Latvijas pankroka grupa Inokentijs Mārpls. Albuma raudzības gaidāmas 13. novembrī.

Grupas Inokentijs Mārpls ceturtajā pilna garuma albumā Tup’n turies apkopotas četrpadsmit kompozīcijas, kas radušās visai ilgā laika periodā – daļa dziesmu sacerētas jau 1990. gados. Līdzās grupas oriģinālkompozīcijām albumā iekļauta arī Andra Černova dziesma Senču kauli un Māra Šverna dziesma Nebija vēja, kas dzirdama arī pagājušogad iznākušajā izlasē Brāļi un māsas.

”Ja iepriekšējais albums bija veltīts mīlestības tematikai, albumā Tup’n turies vairāk atrodamas politiskas un sociālas tēmas. Protams, netrūkst arī mīlestības dziesmu. Šis albums ir dabisks turpinājums visiem iepriekšējiem, saglabājot Inokentijam Mārplam raksturīgo noskaņu un vienlaikus klausītājiem ļaujot izdzirdēt ko pavisam jaunu,” domā grupa.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Līdz ar ziņu par jauno albumu grupa klausītāju vērtējumam nodod skaņdarbu Atkal abstinence. ”Dziesmas aizmetnis radies 1997. gadā. Dziesma piedzīvojusi vairākas versijas, līdz nobrieda un pieņēma formu, ko ierakstījām albumā. Tekstā varētu būt atspoguļoti trakie deviņdesmitie,” stāsta mūziķi.

Grupā Inokentijs Mārpls aizvien sacer tekstus, dzied un ģitāru spēlē Raimonds Lagimovs jeb Dambis, pie bungām – Ēriks Lizbovskis un pie basa – Ivo Stankēvičs jeb Skrips. Jaunā albuma ierakstā piedalījušies arī viesmūziķi Kaspars Bārbals (dūdas), Kaspars Bindemanis un Miks Magone (taustiņinstrumenti), savukārt pūšamos instrumentus dziesmā Trakais riteņbraucējs ieskaņojuši ska grupas Voiceks Voiska dalībnieki.

Albuma Tup’n turies raudzības notiks 13. novembrī Latvijas 1. Rokkafejnīcā Reiterna namā, Vecrīgā. Koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas no jaunā albuma, bet otrajā – dziesmas no iepriekšējiem albumiem. Ieeja sarīkojumā – bez maksas.

Tuvākie rokgrupas Inokentijs Mārpls koncerti gaidāmi 14. novembrī klubā 9. Vilnis, 17. novembrī – klubā Depo un 11. decembrī – klubā Fontaine Palace Liepājā.

Grupa Inokentijs Mārpls dibināta 1985. gadā, tolaik tās nosaukums bija Aklā zarna. Sākotnēji tajā spēlējis citas leģendāras pašmāju alternatīvās mūzikas apvienības – Baložu pilni pagalmi – līderis Māris Šverns, kā arī citi Latvijā pazīstami mūziķi – Kaspars Bindemanis, Kaspars Putriņš, Renarts Braufmanis, Didzis Erra, Nils Īle un citi.

Inokentijs Mārpls ir viena no nozīmīgākajām Latvijas alternatīvās mūzikas grupām, kas aktīvi uzstājas lielākajos Latvijas rokfestivālos un koncertos.
Foto: Olafs Apustulis

Foto: Olafs Apustulis

0 Komentāru