Inga Gaile iestudē sieviešu tiesību varietē Trauki

0 Komentāru
Inga Gaile iestudē sieviešu tiesību varietē Trauki
Publicitātes foto

Dirty Deal Teatro rit darbs pie jaunas izrādes Trauki, ko iestudē viena no spožākajām latviešu dzejniecēm un dramaturģēm – Inga Gaile. Izmantojot varietē elementus, izrādē tiks pētītas dažādas sieviešu lomas sabiedrībā, vēsta teātra pārstāve Daina Tabūna. Pirmizrāde – 28. novembrī.

Meitene. Sieva. Mīļākā. Māte. Feministe. Mūsdienu sabiedrībā sievietei ir iespēja pildīt dažādas lomas. Taču kurā brīdī iespēja kļūst par pienākumu? Un cik lielā mērā sievietes rīcību nosaka viņa pati, bet cik – sabiedrībā valdošie nerakstītie likumi? Šos nopietnos jautājumus izrādes radošā komanda risinās, liekot lietā humoru, antropoloģijas pētījumus un varietē numurus ar dziesmām, dejām un pārģērbšanos.

Sievietes lomu pētījumu izrādē caurvij stāsts par Sievu un Mīļāko, kuras satiekas, lai atklātu, kas viņas patiesībā ir. Viena vīrieša mīļotās vai īpašums, viņa aprūpētājas vai nīdējas? Un kas paliek pāri, kad viņas atsakās pildīt šīs funkcijas? Vai tas maz ir iespējams?

Izrādes Trauki dramaturģe un režisore Inga Gaile ir viena no atzītākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, Dzejas dienu balvu un Prozas lasījumu galveno balvu. Nesen viņa pieteikusi sevi teātra režijā ar izrādi Mūsu Silvija debesīs Ģertrūdes ielas teātrī un brāļu Strugacku lugas Pēterpils pilsētas žīdi” iestudējumu teātrī Skatuve. Trauku pirmizrādē 28. novembrī Inga Gaile arī atveidos vienu no galvenajām lomām. Iestudējums top sadarbībā ar jauno režisori Martu Elīnu Martinsoni.

Jau tagad ir iespējams noklausīties demo ierakstu dziesmai Tu esi novājējusi, kas skanēs izrādē – mūzikas autors ir grupas Sigma dalībnieks Jānis Ozoliņš, dziesmu izpilda jaunā un talantīgā aktrise Marija Linarte.

Izrādes Trauki radošā komanda – teksta autore: Inga Gaile, režisores: Inga Gaile, Marta Elīna Martinsone, lomās Marija Linarte, Anna Putniņa, Inga Gaile vai Inga Tropa, scenogrāfe: Ieva Kauliņa, komponists: Jānis Ozoliņš, antropoloģe: Ieva Raubiško.

Vairāk informācijas – teātra mājaslapā dirtydeal.lv/teatro

Pirmizrāde – 28. novembrī plkst. 19:00, nākamās izrādes 4. un 6. decembrī plkst. 19:00

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā ”Biļešu Paradīze” kasēs un internetā. Biļešu cena: 9 eiro; skolēniem, studentiem un pensionāriem 5 eiro.
0 Komentāru