Komentāri

Metāla mūzikas cienītāju aprindās labi zināmie mākslinieki “Cradle of Filth” piedāvā savu jaunāko hitu “Heartbreak and Seance”. Tas tapis Rīgā, un tā režisors ir pazīstamais mākslinieks Artūrs Bērziņš.

Šonedēļ populārā britu grupa “Cradle of Filth” publicējusi savu jaunāko veikumus – dziesmu “Heartbreak and Seance” un tai veltīto videoklipu, ko režisējis latviešu mākslinieks Artūrs Bērziņš un kas tapis Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video

”Viss sākās 2014. gada nogalē, kad saņēmu negaidītu vēstuli no Dani Filth ar atzinīgiem vārdiem par manu daiļradi un piedāvājumu uztaisīt viņiem albuma vāku un bukleta attēlu galeriju.

Īpaši negaidīti tas bija, jo ”Cradle Of Filth” savulaik bija stipri ietekmējis mani pašu – šī grupa bija kā pērkons skaidras dienas laikā, un metāla kultūrā viņi ir ne tikai klasika, bet joprojām paliek unikāli ar savu unikālu pieeju un ekstremālā glamūra specifiku.

Tātad – es atvēru vēstuli, kuru no sākuma gandrīz sajaucu ar spamu, un momentā noreaģēju,” Skaties.lv par sadarbības sākumu stāsta mākslinieks.

Sadarbības rezultātā tapis diska ”Hammer Of The Witches” noformējums. ”Mendesa āzis ar savām divpadsmit apustulēm uz vāka un vēl 8 ilustrācijām bukleta iekšpusē.

Vāku, kā arī albumu, piemeklēja triumfāla veiksme – ”Hammer Of The Witches” BBC UK Rock čartos ieguva otro vietu uzreiz aiz grupas ”Muse” albuma ”Drones” un noturējās tur, cik atceros, vismaz nedēļu,” stāsta mākslinieks, kurš pēc šiem panākumiem ticis pie nākamā uzdevuma – videoklipa radīšanas.

“Uzreiz sāku rakstīt konceptu, zīmēt idejskices. Līdz šim mans nopietnākais video darbs bija pusstundu gara 2009. gada īsfilma ”Strupceļš” ar Aneti Saulīti un Kasparu Zāli galvenajās lomās (Zāle ir galvenajā vīrieša lomā arī šajā klipā) un pieredzes tik nopietnos projektos man līdz šim nebija.

Caur draugu kinorežisoru Ivaru Tontegodi sazinājos ar producenti Gunu Stahovsku, bet draudzene Keita Morfeja ieteica lielisko operatoru Ivo Skanstiņu un grima mākslinieci Viktoriju Safronovu.

Tad viss jau sāka virzīties uz priekšu raitāk, atradās kolosāli kino profesionāļi un tika meklēti risinājumi, kā realizēt diezgan ambiciozas ieceres. Noteikti palīdzēja tas, ka vairums iesaistīto kādā dzīves periodā bija grupas cienītāji,” stāsta Bērziņš.

Savukārt par klipa rašanos ir savs interesants stāsts. “No sākuma Denijs man atsūtīja visus jaunā albuma dziesmu tekstus. Izlasījis tos visus, sapratu kopējo noskaņu un izvēlējos pēc sižeta visatbilstošākos videoklipam.

Procesā biju sagatavojis trīs sižetus un skiču ciklus pēc dažādu dziesmu tekstu motīviem, tad mūzikas materiāla ieraksta laikā Denijam izkristalizējās, kuras dziesmas muzikāli labāk der kā singli.

Tādu dziesmu bija divas, no kurām pēc sižeta kritērijiem devu priekšroku gabalam ”Heartbreak and Séance”, tā nu mēs izvēlējāmies realizēt tieši šo dziesmu. Principā man bija dota radoša brīvība – domāju, viss sanāca raiti šajā ziņā tādēļ, ka man ir ļoti skaidrs grupas tēla iekšējā mitoloģija, galu gala esmu ar to biju audzis tīņu gados,” atklāj mākslinieks.

Klips filmēts Riseba H2O telpās, Rīgā, par ko Bērziņš un mūziķi izsaka lielu pateicību. ”Grupas dalībnieki speciāli brauca uz Latviju katrs no savas pasaules malas – no Anglijas, Amerikas, Kanādas, Čehijas, filmēšana risinājās trīs dienas – grupas dalībnieki gan piedalījās tikai pirmajās divās.

Operators un tehniskā departamenta vadītājs bija Ivo Skanstiņš, ar Lāsmu Ābeli viņš arī strādāja pie montāžas. Kostīmu un vides dizaina departamentu vadīja māksliniece Evija Dzonsone un arī dizainere Ulla Perkune.

Make-up departamenta priekšgalā bija grimētājas Viktorija Safronova, Eva Hel un Zane Žilinska, bet producentes bija Guna Stahovska un Gunta Bāriņa.

Galvenās lomas atveido latviešu modele Laura Daina Upeniece un Dailes teātra aktieris Kaspars Zāle. Fināla ainā Lauru dublē latviešu māksliniece Keita Morfeja.

Pārējās lomās iejutās Lelde Mežmača, Anda Aldiņa, Patrīcija Vainovska, Artūrs Šteinbergs, Jānis Balodis, Miķelis Visockis, Klāvs Dzelzs-Vaivars, Reinhards Vācis.

Kopsummā piedalījās virs sešdesmit cilvēku, tā bija kolosāla slodze, bet arī fantastiska pieredze,” par padarīto gandarīts klipa režisors.

 

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki šodien 13:56

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl