Komentāri
Ideja brīvdienām: pasaules klases koncerts Dzintaros par baltu velti
Publicitātes foto

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauniešu simfoniskais orķestris ””Orkester Norden”, atzīmējot Somijas simtgadi, aicina uz koncertu 20. augustā 19.00 Dzintaru koncertzālē. Ieeja koncertā – bez maksas.

Svinot Somijas simtgadi, Ziemeļvalstu un Baltijas jauniešu simfoniskais orķestris piedāvā klausītājiem brīnišķīgu koncertprogrammu.

Diriģenta Johanesa Gustavsona vadībā orķestris sagatavojis vairākus izcilo mūzikas dižgaru – Žana Sibēliusa, Brittas Bīstromas, Edvarda Elgāra un citus skaņdarbus.

Kā solistus koncertā dzirdēsim pasaulslaveno soprānu Suzannu Andersoni un čellistu Jākobu Korānji. Orķestrī ”Orkester Norden” spēlē tikai talantīgākie Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

Ikviens no mūziķiem ar izcilību studē kādā no Ziemeļvalstu vai Baltijas reģiona mūzikas akadēmijām, un ik vasaru jaunieši pulcējas uz intensīviem kopmēģinājumiem kādā no valstīm, kas izvēlēta par tā brīža orķestra mājvietu. Šogad tā ir Dānijas pilsētas Olborgas ”Mūziķu māja”.

Pēc vairāku nedēļu intensīviem mēģinājumiem ”Orkester Norden” ar sagatavoto programmu  dodas koncertēt Dānijā, Latvijā, Igaunijā un Somijā.

Koncerta programmā:

Britta Bīstroma ”Buru pilsēta” ;
Andersa Hillborga, Žana Sibēliusa, Hugo Alvēna un Edvarda Grīga Dziesmas;
Edvarda Elgāra Koncerts čellam un orķestrim;
Žana Sibēliusa Pirmā simfonija.

Bezmaksas ielūgumus uz koncertu iespējams izņemt Biļešu servisa kasēs Dzintaru koncertzālē, Kongresu namā un Dailes teātrī, kā arī internetā www.bilesuserviss.lv.

Vairāk par orķestri lasi ŠEIT.

Lasi vēl