Grupa Irving Ark izdod debijas EP Magnēts

1 komentārs
Grupa Irving Ark izdod debijas EP Magnēts
Foto: facebook/irvingarkmusic

Viens no aktuālākajiem jaunajiem pašmāju indie mūzikas sastāviem – Irving Ark, kura priekšgalā ir LNT laika ziņu moderators Kristaps Tālbergs, – izdevis debijas minialbumu Magnēts. Līdz ar tā iznākšanu grupa klausītājiem nodod jaunu dziesmu – Vīns.

“Irving Ark debijas EP Magnēts ierakstā izteikti jūtama mūsdienu mūzikas elpa, brīžam ieskanoties The National skaudrajiem dziesmu tembriem, Foals stindzinoši trāpīgajiem ģitāru signāliem, The XX askētiskajam dziļumam, kā arī Arcade Fire cienīgiem līdzi dziedamiem piedziedājumiem ar trīsas raisošām kulminācijām. Tas viss kopā radījis oriģinālu, līdz šim nebijušu skanējumu, turklāt latviešu valodā,” albumu raksturo mūziķi.

Magnētu var raksturot ar vārdiem “gaišās skumjas” – gan mūzika, gan vārdi organiski savienojas vienotā stīgā, kas neatstāj vienaldzīgu un neviļus ierauj pārdomās par to, ka aiz katra grūta, tumša brīža, pieliekot pūles, seko rītausma un jauna diena.

Mini albums Magnēts ir bijis gadu ilgs intensīvs radošais process, par kura gala rezultātu Irving Ark ir patiesi gandarīti. Taču, kā atzīst mūziķi, tieši dzīvo koncertu pieredze un satikšanās ar klausītājiem viņiem pašiem ir vistuvākā.

Albuma vizuālā noformējuma izveidei tika piesaistīti divi pašmāju grafiskie dizaineri. Par albuma kopējo vizualizāciju atbildīgs ir Aigars Mamis (Overpriced), savukārt Irving Ark logo izstrāde tika uzticēta Miķelim Baštikam (Asketic).

Līdz ar EP iznākšanu Irving Ark klausītājiem nodod tā trešo singlu Vīns.


Pilnā apjomā Irving Ark EP Magnēts pieejams Spotify, iTunes, Deezer un citās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Irving Ark ir viens no aktuālākajiem jaunajiem pašmāju indie mūzikas sastāviem, ko ar interesi novērtējuši vairāki pašmāju mūzikas kritiķi. Lielākais Baltijas mūzikas festivāls Positivus grupu raksturo sekojoši: “Melanholija, kas ietērpta ģitāru skanējumā, ticības gaišums, kas skan gan vokālista balsī, gan trauslajās taustiņu partijās – Irving Ark pagājušogad uz Latvijas indie rock skatuves tika pieteikta kā tiešām uzmanības vērts svaigums, un joprojām uz to attiecīgā žanra cienītāji, tostarp mūzikas kritiķi liek lielas cerības.”

Irving Ark tuvākie koncerti: Fono Cēsis sestdien, 23. jūlijā, un Kalnciema kvartālā ceturtdien, 4. augustā.
Publicitātes foto

Publicitātes foto