Ģirts Šolis Leļļu teātrī iestudē Emīlu un Berlīnes zēnus

0 Komentāru
Ģirts Šolis Leļļu teātrī iestudē Emīlu un Berlīnes zēnus
Publicitātes foto

Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē 31. oktobrī priekškars vērsies jauniestudējumam Emīls un Berlīnes zēni Ģirta Šoļa režijā.

Izrādes centrā ir mazpilsētas zēns Emīls Tišbeins, kurš pirmo reizi viens pats dodas uz Berlīni, lai aizvestu vecmāmiņai mātes doto naudu. Vilcienā viņu apzog kāds vīrs, un Emīls nolemj viņam sekot. Tā sākas gados jaunā detektīva piedzīvojumi slavenajā Ēriha Kestnera stāstā. Režisors Ģirts Šolis un mākslinieks Reinis Pētersons parūpējušies, lai topošā izrāde Latvijas Leļļu teātrī būtu gana intriģējoša, – tās notikumi veidoti dzīvā komiksa stilā, stāsta Latvijas Leļļu teātra pārstāve Anda Dzenīte.

Iestudējuma veidotāji sola, ka Emīls un Berlīnes zēni būs muzikāla, lustīga izrāde, kura bērniem un līdzi atnākušajiem pieaugušajiem ļaus piedalīties patiesi aizraujošā piedzīvojumā. ”Būtiskākais ir kopīgi radīt piedzīvojumu. Un mums visiem jau šobrīd – mēģinājumu procesā – ir piedzīvojuma sajūta,” atzīst izrādes mūzikas autors Kārlis Kazāks.

Lugas galveno varoņu – bērnu tēlos iejutīsies latviešu un krievu trupas aktieri, turpretim pieaugušo tēli – piemēram, Emīla mātes, zagļa un policista tēli būs… kartona lelles pilnā augumā! Izrādes vizuālo stilistiku mākslinieks Reinis Pētersons veidojis nosacīti zīmēti lineāru, kā atsauci uz grafiskajiem stāstiem un stāstu ilustrācijām, tostarp arī komiksiem. Emīls, Gustavs un citi bērni izrādi ietērps skaņās, jo Kārļa Kazāka sacerēto mūziku viņi atskaņos paši: spēlēs kontrabasu, ģitāru un sitaminstrumentus.

”Manuprāt, tas ir fantastiski, ka visu laiku būs dzīvā mūzika. Mūzika iespaido tiešā veidā, skatītājs sāk dzīvot līdzi. Līdz ar to arī katra izrāde kļūst par ko īpašu, tāpēc jau tas ir teātris, nevis kino,” akcentē K. Kazāks.

Publicitātes foto

Režisors Ģirts Šolis atzīst: ”Ēriha Kestnera Emīls un Berlīnes zēni ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā nepazīst nekādus “stāvokļus sabiedrībā” un citas pieaugušo muļķības. Pasaulē, kurā valda citi – nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunumam.”

Bērnu un pieaugušo pasaules skatījumu atšķirības un savdabību režisors ar leļļu teātra mākslas starpniecību pēta jau atkārtoti: 2012. gadā Leļļu teātra latviešu trupā tapa Kestnera Divas Lotiņas, savukārt 2013. gadā pazīstamo stāstu par divām dvīnītēm režisors tikpat veiksmīgi iestudēja arī ar krievu trupas aktieriem.

Izrādes ”Emīls un Berlīnes zēni” lomās būs: Pēteris Galviņš, Dana Lāce, Baiba Neja, Santa Didžus, Artūrs Putniņš, Miķelis Žideļūns, Edgars Kaufelds, Rodions Kuzmins, Vladimirs Svoboda, Normans Bārbals un Druvis Anusāns.

Pirmizrāde gaidāma 31. oktobrī plkst. 18.30. Tuvākās izrādes – 7. novembrī plkst. 18.30 un 7. decembrī plkst. 11.00. Informācija par šo un citiem Latvijas Leļļu teātra iestudējumiem atrodama lelluteatris.lv. Biļetes uz izrādēm iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv.
0 Komentāru