Garbanotas Bosistas un The Pink Elephant uzstāsies brīvdabas koncertā Kalnciema kvartālā

Pievienot komentāru
Garbanotas Bosistas un The Pink Elephant uzstāsies brīvdabas koncertā Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto

Ceturtdien, 28. jūlijā, Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertā uzstāsies Garbanotas Bosistas no Lietuvas un pašmāju apvienība The Pink Elephant, informē Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja Una Meiberga.

Arī šovasar Kalnciema kvartālu apmeklēs Lietuvā un citviet pasaulē plašus panākumus guvusī grupa Garbanotas Bosistas (Cirtainais basists), kas ir psihodēliskā roka četrinieks no Viļņas. Pierādījums tam, ka mūžīgās mīlestības, miera un rokenrola krāsas var atrast savu vietu uz šodienas Baltijas mūzikas skatuves. Grupu izveidoja divi brāļi, Mantas (solo ģitāra) un Šarūnas (ritma ģitāra, vokāls) Joneikis, kura pirmie ģitāras skolotāji bija franciskāņu mūki no vietējās baznīcas. Viņu pirmā skatuves uzstāšanās bija ar kristīgo grupu. Bet tad notika negaidītais – brāļi atklāja psihodēlisko roku.

Garbanotas Bosistas tika dibināta 2008. gadā. Grupa aizvadījusi veiksmīgu koncertu Positivus (Latvija), lielākajā festivālā Baltijas valstīs un uzstājušies dažādos citos plaša mēroga festivālos. Garbanotas Bosistas apvienojušies četri dalībnieki – brāļi Joneiki, Kipras Pugačiukas (bass) un Jonas Narbutas (bungas).

Kur Garbanotas Bosistas, tur neiztrūkstoši arī pašmāju apvienība The Pink Elephant – psihedēliskā roka kvartets no Rīgas, kura sastāvā spēlē Kalvis Sležis (bungas, vokāls), Rūdolfs Ozols (ģitāra, vokāls), Edvards Broders (ģitāra, vokāls) un Alberts Levics (bass, vokāls). Grupa dibināta 2013. gadā un šobrīd izdevusi jau divus albumu – Mellowing un Cassette Concert.

The Pink Elephant mūzika ir dažādu žanru mikslis, kas savas saknes ņem no blūza, džeza un rokmūzikas, atjaunojot šo žanru tradīcijas un dodot tām svaigu skanējumu. Jau no pirmā labuma grupa eksperimentējusi ar pieeju kompozīcijai, aranžēšanai, ierakstīšanai un miksēšanai, kas mūzikai dod unikālu, bet tai pašā laikā viegli atpazīstamu skaņu.

Pēc kritiķu atzinīgi novērtētā debijas albuma Mellowing un tam sekojošās vasaras tūres The Pink Elephant atgriezās studijā, kur ierakstīja otro albumu, kuru izdevuši kasetes formātā, limitētā skaitā. Tikai 20 Cassette Concert kopijas ir izdotas Baltijas valstīs kopā ar kasešu atskaņotājiem un tam līdzi ejošam paskaidrojošam materiālam par ideju. Ierobežotais kopiju skaits un lūgums klausītājiem pēc kasešu noklausīšanās padot šo albumu tālāk, rada šī albuma ”koncerta” sajūtu, kas klausītājiem paliek atmiņā kā vienreizēja iespēja dzirdēt šo muzikālo materiālu.

Pasākuma norises laiks no plkst. 19.00 līfd plkst. 23.00. Ieeja bez maksas.