Gaļina Poļiščuka jaunajā izrādē ķērusies pie bēgļu tēmas

0 Komentāru
Gaļina Poļiščuka jaunajā izrādē ķērusies pie bēgļu tēmas
Foto: publicitātes foto

Šā gada 14. septembrī Jūrmalas Kultūras centrā norisināsies iestudējuma Dzīvības kvota pirmizrāde. Lugu iestudējusi režisore Gaļina Poļiščuka. Galvenajās lomās – Andris Bulis, Lauma Balode vai Zane Aļļēna, scenogrāfija – Artis Dzērve un Laura Rožkalne.

Šodien viena no pašām aktuālākajām tēmām informācijas telpā – bēgļu kvotas. Kas mūsos uzvarēs – vai pašsaglabāšanās instinkts vai humānisms ar tiesībām uz pašiznīcināšanos? Kam mēs izstiepjam roku, vai nelaimīgam saucošam pēc palīdzības vai “vilkam aitas ādā”? Lugas centrā viena no viņiem liktenis: sveša gan pēc ādas krāsas, gan pēc ticības un pēc mentalitātes.

Attieksme pret šo jautājumu mūsu sabiedrībā nav viennozīmīga, tāpat kā, arī mākslinieciskās grupas, kas strādā pie šī projekta. Tas ir mēģinājums noskaidrot piedāvājamā situācijā, kur, kā arī datorspēlē, telpa un trajektorija jau daudzējādā ziņā ir modulēta, un pēc būtības mūsu viedoklis vairs neko neizšķir. Šis mēģinājums saprast to svešo, kas arī ir spiests spēlēt šo datorspēli tajā, otrajā pusē.

Diviem varoņiem, nesamierināmiem ienaidniekiem nāksies satikties neparastā situācijā pie šokējošiem apstākļiem, un iepazīt vienam otru, daudz ko pārvērtēt un saprast… Viņš bēglis, sapņojošs nokļūt Eiropā, viņa žurnāliste – kaislīga ”vecās pasaules un Eiropas principu” pamatu saglabāšanas piekritēja.

Pirmizrādes skatāma 14. septembrī pl. 19.00 Jūrmalas Kultūras centrā. Visi izrāžu datumi tiks publicēti Dzīvības kvotas Facebook lapā.

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

0 Komentāru