Galerijā Istaba atklās Ingas Brīniņas personālizstādi Meža meita

0 Komentāru
Galerijā Istaba atklās Ingas Brīniņas personālizstādi Meža meita
Inga Brīniņa. Meža mala. Publicitātes foto

Galerijā Istaba no 19. janvāra līdz 21. februārim būs skatāma Ingas Brīniņas personālizstāde Meža meita.

Ingas Brīniņas personālizstāde Meža meita apliecina mākslinieces vadmotīvu mākslā – skatīties un ieraudzīt, sajust dabas pulsu un dalīties pieredzētajā, akcentē galerijas Istaba vadītāja Linda Lūse.

”Jau 30 gadus dzīvoju vectēva celtajos Ojāros Pūrē, meža ielokā. Iedvesmas avots ir daba visapkārt – egles, bērzi, atspīdumi ūdeņos, sūnu un mizu faktūras, tāpēc dažkārt arī jūtos kā meža meita. Joprojām saistošas ir atstātās pēdas un nospiedumi, kas atrod vietu keramikas šķīvjos. Studijās dodos ar eļļas krāsām un molbertu, vēlāk darbnīcā tās pārtop gobelēnos un gleznu batikās.

Skaistums uzrunā mūs visus, māksliniekam ir tā privilēģija to attēlot krāsās un faktūrās. Manos darbos jau ilgāku laiku dominē zaļā krāsa. Tas varētu nozīmēt būt draugos ar dabu un justies kā tās sastāvdaļai. Radošajā procesā ir sajūta, ka nokļūsti tai tuvāk un saņem daļu dabas enerģijas. Lai attēlotu zaļu lapu, uz brīdi pašai par tādu jākļūst,” stāsta māksliniece.

Inga Brīniņa beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu (1976), Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļu (1981), 2003. gadā aizstāvēts maģistra darbs ,Mākslinieku darbs Kurzemes mākslas skolās. 1991. gadā uzņemta Mākslinieku savienībā. No 1994. gada – Latvijas tekstilmākslinieku asociācijas biedre. Kopš 1978.g. piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs (to skaits sniedzas pāri 60), sarīkotas vairākas personālizstādes. No 1992.g. strādā Kandavas mākslas skolā, pasniedz zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, mākslas valodas pamatus, keramiku un tekstilmākslu. Biedrības Tukuma Tēlotājmākslas Studija vadītāja.

0 Komentāru