Galerija Istaba ar kartīšu izstādi svin 10 gadu jubileju

Komentāri
Galerija Istaba ar kartīšu izstādi svin 10 gadu jubileju
Publicitātes foto

No 5. decembra galerijā Istaba atvērta Istabas 10 gadu jubilejai veltītā izstāde Daudz laimes dzimšanas dienā!. Izstādes tēma – apsveikumu kartītes.

Piedalīties izstādē bija aicināti mākslinieki, kuri šajos 10 gados galerijā piedzīvojuši savas personālizstādes vai piedalījušies galerijas organizētajās tematiskajās izstādēs, akcentē galerijas Istaba vadītāja Linda Lūse. Darbi izstādei atceļojuši arī no ASV, Anglijas, Itālijas, Francijas, Austrālijas, Kanādas, Gruzijas, Īslandes, Dānijas, Norvēģijas, Vācijas, Indijas. Lai spētu visus darbus eksponēt un organizēt izstādes iekārtojumu – izstādes darbi ir mazformāta.

2004. gadā galerija Istaba – mākslinieces Lindas Lūses ideja un lolojums – bija jauns pieteikums Rīgas kultūras videi daudzās nozīmēs. Mākslas galerija, veikals un bufete – trīs darbības sfēras ar novatorisku pieeju ikkatrā no tām pirmoreiz savietojās vienā telpā, vietā un bieži par bohēmisku nodēvētajā gaisotnē. L. Lūses radītais, tobrīd ”nepieradinātais interjers” tika pamanīts Latvijas arhitektūras darbu skatē. Ar laika atkāpi raugoties, kļūst saprotams, ka tas bija laiks, kad bija jārodas daudz jaunām, radošām, ar kultūrvidi saistītām vietām Rīgā. Istabas piemērs šajos gados iedvesmojis daudzus radošus cilvēkus uzsākt savu biznesu.

10 gadu laikā Istaba piedzīvojusi vairāk nekā 115 mākslas izstādes. Līdzās visdažādāko mākslinieku personālizstādēm par galerijas vizītkarti kļuvušas arī tematiskās izstādes – Apgleznotas paplātes, Leļļu mājas, Pulksteņi, Slotas un šaufeles, Istabas čības, Pastkastes u. c., kas kopā pulcējušas daudzus māksliniekus un pēc izstādes norises laika Rīgā tālāk ceļojušas uz kādu no citām Latvijas pilsētām. Tautā vislielāko atsaucību guva izstāde hepenings Fotoateljē rekonstrukcija (2006), kas godināja un atspoguļoja galerijas telpu leģendāro vēsturi – Latvijas Teātra biedrības fotoateljē (1951–1991) un aizgājušo gadu iemīļotos skatuves māksliniekus. Izstādes organizējusi un iekārtojusi dizainere, gleznotāja un scenogrāfe Linda Lūse. Viņa ir arī Istabas logo un vizuālā tēla autore, veidojusi dizainu ikgadējiem kalendāriem, izdevumiem, kartiņām un citām Istabas radītajām lietām.

“Ar galeriju Istaba nesaraujami saistīts arī pavāra Mārtiņa Sirmā vārds. Vēl nebūdams televīzijas zvaigzne, uzsākdams strādāt Istabā, viņš Istabas bufeti pārvērta par restorānu, uz kuru cilvēki speciāli traucās pat no Ņujorkas. Tieši Istabā viņa talantu pamanīja LNT producente Ilze Lasmane-Brože un aicināja vadīt pirmo Mārtiņa TV raidījumu – Sirmā ēdienkaratē,” stāsta L. Lūse. Šobrīd Istabas bufetē joprojām dzīvo Sirmā idejas, bufetes bizness ir viņa kompanjona Ulda Brūdera rokās. Savukārt galerijas un veikala darbība jau gadiem nav iedomājama bez Almas Suhanovas.

Istabas jubilejas izstāde Daudz laimes dzimšanas dienā skatāma līdz 10. janvārim.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl